Trwa policyjna akcja "Jednoślad"

2018-08-24 12:02:51(ost. akt: 2018-08-24 12:28:40)

Autor zdjęcia: pixabay.com

W czwartek i w piątek na drogach regionu policjanci przeprowadzą działania „Jednoślad”, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Sezon na jednoślady w pełni. Na drogach jest pełno rowerzystów i motocyklistów. To pełnoprawni użytkownicy ruchu drogowego, mają więc nie tylko prawa, ale i obowiązki. Niezmiernie ważne jednak jest, by właśnie ta grupa uczestników ruchu drogowego przestrzegała przepisów - bo swą niefrasobliwość przypłacić mogą zdrowiem, a nawet życiem. Od początku tego roku na drogach województwa warmińsko - mazurskiego odnotowano 53 zdarzenia z udziałem motocyklistów. W tych wypadkach 7 osób poniosło śmierć (5 z nich to sami motocykliści), 67 zostało rannych (w tym 51 motocyklistów).

Statystyki pokazują prawdziwe oblicze wypadków drogowych z udziałem jednośladów: w przeważającej części najtragiczniejsze skutki tych zdarzeń ponoszą kierowcy tych pojazdów. To oni muszą zdecydowanie bardziej zadbać o własne bezpieczeństwo - zarówno przygotowując się do wyjazdu, jak i już podczas samej jazdy. W samochodzie chronią nas pas bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, strefy zgniotu. Motocyklista ma własny rozsądek i przepisy, których musi przestrzegać. Odpowiedzialne zachowanie motocyklisty może poprawić jego bezpieczeństwo na drodze, jednak niezmiernie ważne jest także zachowanie kierowców innych pojazdów.

Na bezpieczeństwo w ruchu drogowym składa się wiele czynników, a jednym z najważniejszych jest odpowiedzialne zachowanie użytkowników dróg. Bez względu czy jesteśmy pieszymi, rowerzystami, motocyklistami, kierowcami samochodów czy ich pasażerami – wszyscy mamy prawa i obowiązki. Bo dla każdego z nas jest miejsce na drodze.

I dlatego w czwartek i piątek na drogach Warmii i Mazur funkcjonariusze ruchu drogowego będą prowadzić działania kontrolno - prewencyjne pn. „Jednoślad”. Funkcjonariusze swoją uwagę skupią szczególnie na kierowcach jednośladów: sprawdzą jak ta grupa wywiązuje się ze swoich obowiązków, w jakim stanie technicznym znajdują się ich pojazdy, skontrolują stan trzeźwości kierowców jednośladów. Oczywiście - nie poprzestaną na samych motocyklistach i rowerzystach. Policjanci będą sprawdzać, jak kierowcy aut zachowują się wobec tej grupy. W przypadku naruszenia przepisów będą wyciągać konsekwencje przewidziane prawem. Celem działań jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa kierujących jednośladami oraz kształtowanie odpowiednich relacji między wszystkimi uczestnikami ruchu.
(źródło: KPP w Węgorzewie)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. znów jakaś policyjna AKCJA #2562475 | 37.8.*.* 24 sie 2018 12:44

    czy wy już nie umiecie pracować bez AKCJI?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5