Ekstremalne porządki. 139 sztuk amunicji podczas sprzątania posesji

2018-05-29 12:25:44 (ost. akt: 2018-05-29 12:35:55)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Węgorzewie

Porzadkując podwórko mieszkaniec gminy Węgorzewo natknął się na 139 sztuk amunicji. O znalezisku pochodzącym prawdopodobnie z czasów II wojny światowej powiadomiono saperów z jednostki wojskowej w Giżycku.
Na miejsce został skierowany patrol wraz z policyjnym pirotechnikiem, który potwierdził znalezisko. Jak się okazało mieszkaniec Węgorzewa podczas prowadzonych prac porządkowych natknął się na amunicję. O nietypowym znalezisku poinformował policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli 139 sztuk amunicji. Według pirotechnika jest to amunicja karabinowa pochodząca prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. O fakcie powiadomiono saperów z jednostki wojskowej w Giżycku, którzy zabrali amunicję celem jej zneutralizowania.

UWAGA!
Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu policje bądź inne służby.
(red, źródło: KPP w Węgorzewie)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5