Nagroda "Super Samorząd 2018" – mamy to!

2018-05-25 15:33:27(ost. akt: 2018-05-25 18:23:37)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się dziś uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody „Super Samorząd 2018”. W gronie najlepszych znaleźli się sołtysi i sołtyski z gminy Węgorzewo oraz władze gminy Węgorzewo.
Tytuł przyznawany jest od siedmiu lat przez Fundację im. Stefana Batorego za wzorową współpracę pomiędzy społecznością lokalną a samorządem. W tym roku laureatami zostało siedem grup wraz z władzami lokalnymi, które otworzyły się na dialog i zaangażowały w realizację inicjatyw podjętych przez mieszkanki i mieszkańców. Miło nam poinformować, że w gronie najlepszych znaleźli się również reprezentanci gminy Węgorzewo. Mowa o Nieformalnym Forum Sołtysów „Gromada”, które dzięki wspólnym działaniom integruje małe miejscowości wokół Węgorzewa, by mieć większy wpływ na decyzje podejmowane przez lokalne władze.

— Przyznając tytuł „Super Samorządu”, chcemy z jednej strony motywować mieszkańców do działania i pokazać, że mają wpływ na decyzje władz; z drugiej natomiast – zachęcić władze do otwartości na oddolne inicjatywy oraz docenić i nagłośnić modelowe przykłady projektów zrealizowanych dzięki współpracy z samorządem — mówi Joanna Załuska, dyrektorka programu Masz Głos Masz Wybór w Fundacji Batorego.
(mk, źródło: samorzad.lex.pl)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij




Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kolo #2511031 | 188.146.*.* 31 maj 2018 17:19

  Wielkie brawa dla sołtysów i burmistrza !!! Dla maruderów mam jedną radę ; ruszcie się z przed komputera i spróbujcie zrobić coś pożytecznego dla ludzi , miasta i gminy . Możliwości jest wiele .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Wacław #2510662 | 193.15.*.* 30 maj 2018 19:32

   Raczej super śmietanka towarzyska kilku ludzi skupionych przy wodzu, widząca tylko własny nos. Pseudo inteligencja która będzie przez te parę miesięcy jeszcze bardziej udawać, że są dla ludu, że są warci aby znowu ich wybrać

   Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. i po wszystkim #2509000 | 212.244.*.* 27 maj 2018 20:52

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Nagroda przyznana nie za ziemniaki i po ptokach .gratulacje Ali-babce i innym kobietom/. inne samorządy zazdroszczą a maruderzy marudzą-i tak ma być

    1. Taka prawda #2508265 | 83.6.*.* 26 maj 2018 11:15

     Szczere gratulacje dla Sołtysów. Co do tytułu Super Samorządu - zanim pogratuluję, to może ktoś mi poda kilka przykładów wzorowej współpraca samorządu pomiędzy społecznością lokalną a samorządem?

     Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

    2. Marek #2508104 | 77.242.*.* 26 maj 2018 05:27

     Gratuluję dla Forum Sołtysów "Gromada";, a co do "Super" samorządu to jakby pani Joanna Załuska, dyrektorka programu Masz Głos Masz Wybór wniknęła w pewne szczegóły, taki super by nie wyszedł. Ten super można porównać do węgorzewskiej "stolicy rowerowej Polski", czyli do stolicy to jeszcze daleko, a do "supera" jeszcze dalej. Super samorządem można określić taki, który spotyka się z mieszkańcami przynajmniej raz w roku, pomijam spotkania z grupami zorganizowanymi, indywidualni mieszkańcy (niezrzeszeni formalnie lub nieformalnie) zainteresowani sprawami swojej małej ojczyzny, to też lokalni patrioci na swój sposób. Super samorząd nie obawia się dyskusji publicznej, odpowiadania na tzw. trudne pytania na żywo jak i w internecie. Super samorząd nie uważa współmieszkańców za swoich wrogów, którzy dla dobra wspólnego zgłaszają, informują, przekazują swoje spostrzeżenia dotyczące poprawy, naprawy, usunięcia, brakoróbstwa, niegospodarności itp. Super samorząd odpowiada na zadane pytania wszystkim mieszkańcom, a nie tylko wybranym (biuletyn wydawany przez samorząd orazoficjalny profil Gmina Węgorzewo) Członkowie super samorządu nie zachowują się po chamsku na sali sesyjnej i gdziekolwiek tylko dlatego, że poddani zostają krytyce za swoją taką czy inną działalność samorządową (przewodniczący i wiceprzewodniczący rady miejskiej). Super samorządowcy należący do super samorządu przyjmują konstruktywną krytykę do swojej świadomości a nie obrażają się, a nawet mieszają prywatne sprawy z działalnością publiczną (przewodniczący rady miejskiej). Super samorządowcy należący do super samorządu nie określają "falą hejtu" opinii, komentarzy internautów (burmistrz). Można by jeszcze wymieniać, więc ten "Super" otrzymany jest na bardzo duży wyrost. Cała lokalna społeczność.Ma Głos Ma Wybór, czy się komuś w tym "super" samorządzie podoba czy nie.

     Ocena komentarza: warty uwagi (23) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

     Pokaż wszystkie komentarze (7)
     2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5