"Dziewuchy Dziewuchom" znakiem towarowym

2018-05-05 14:00:00(ost. akt: 2018-05-05 18:18:06)

Autor zdjęcia: FB/Dziewuchy Dziewuchom

Po opatentowaniu znaku „Dziewuchy Dziewuchom” lokalne grupy facebookowe tej organizacji społecznej masowo zmieniają nazwy. Również w Węgorzewie.
„Ostatnio portal społecznościowy Facebook zamykał, grupy i fanpage’y zawierające w nazwie: Dziewuchy Dziewuchom. Zastrzeżenie na portalu złożyła Katarzyna Von Alexandrowitsch będąca jedną z właścicielek opatentowanego znaku towarowego Dziewuchy Dziewuchom” – taki wpis pojawił się na fb węgorzewskich dziewuch.
W obawie o zamknięcie grupy oraz fanpage'a "Dziewuchy Dziewuchom Węgorzewo” podjęły one decyzje o zmianie nazwy na "Dziewuchy Węgorzewo". Jak wyjaśniają we wpisie, zamykanie profili społecznościowych zawierających dwuczłonową nazwę ma mieć związek z zastrzeżeniem w urzędzie patentowymi przez Agatę Majewską znaku towarowego „Dziewuchy Dziewuchom” „w celu komercyjnego wykorzystania”.

— Ta sprawa sprowadziła się do drobnej korekty formalnej, dotyczącej wyłącznie nazwy — napisały w swoim stanowisku przesłanym do redakcji Węgorzewskiego Tygodnia. — Jako Dziewuchy Węgorzewo działamy bez zmian: z determinacją, kategorycznie sprzeciwiając się niegodnemu traktowaniu kobiet i szerzącej się faszyzacji Polski. Jako grupa obywatelska współpracujemy z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. Włączamy się w tworzenie państwa obywatelskiego, najwyższą formę współdziałania w społeczeństwie.

W internecie swoje wyjaśnienie o powodach zastrzeżenia nazwy opublikowała też Agata Majewska, autorka całego zamieszania.
— Moją motywacją do podjęcia procedury rejestracyjnej było samorzutne i nie podlegające żadnej weryfikacji powstawanie i działalność kolejnych grup na FB, zawierających w nazwie zwrot „Dziewuchy Dziewuchom” — wyjaśniła. — Grupy te rządzą się swoimi zasadami, posiadają własną, niezależną komunikację i własne programy działania, czasem powiązane z polityką i nie zawsze spójne z misją i wizją założonej przeze mnie grupy.
(raz)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5