Jeziora otwarte dla wszystkich. Zapraszamy na rozpoczecie sezonu wodniackiego!

2018-04-27 14:00:00(ost. akt: 2018-04-27 14:11:10)

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie Otwarte Jeziora

1 maja już po raz drugi Węgorzewie będziemy mogli celebrować otwarcie sezonu żeglarskiego połączone z festynem charytatywnym. Rodzinna impreza pełna atrakcji organizowana przez Stowarzyszenie Otwarte Jeziora odbędzie się w ośrodku wypoczynkowym "Piękny Brzeg".
Charytatywna impreza połączona z aktywnym rozpoczęciem sezonu wodniackiego nosi nazwe stowarzyszenia, czyli Otwarte Jeziora. Skąd wział się pomysł ico się za nim kryje? spytaliśmy organizatorów.

— Setki Węgorzewiaków aktywnie uczestniczy we wszelkiego rodzaju sportach wodnych z żeglarstwem na czele — odpowiadają organztorzy wydarzenia. — Jest jednak pewna zaniedbana grupa, zapomniana i trochę odsunięta na margines. Grupa o której się raczej nie myśli pod kątem żadnych sportów, a co dopiero wodnych. Tą grupą są niepełnosprawni. I to właśnie im stowarzyszenie Otwarte Jeziora wychodzi naprzeciw.

Podczas zeszłorocznej - pierwszej edycji Otwarcia Sezonu Żeglarskiego - Otwarte Jeziora, zbierane były fundusze na leczenie i sprzęt dla Michała Ostrowskiego, siedemnastolatka z Węgorzewa, dotkniętego rdzeniowym zanikiem mięśni. Dzięki wielkim sercom uczestników udało się zebrać aż 9251zł! To kwota w całości została przeznaczona dla Michała.

— W tym roku zbiórkę dedykujemy Łukaszowi Filipkowi — informują organizatorzy. — Łukasz ma 10 lat i jest uczniem SP Nr 2 w Węgorzewie. Urodził się z wrodzona wadą – rozszczepem kręgosłupa. Chłopiec przeszedł kilka operacji i cały czas jest rehabilitowany. Dzięki dotychczasowej rehabilitacji Łukasz potrafi w łuskach przejść kilkadziesiąt metrów samodzielnie, nastąpiła znaczna poprawa ogólnego stanu zdrowia. Czekają go kolejne operacje i bardzo intensywna rehabilitacja. Istnieje bardzo duża szansa na to aby Łukasz chodził samodzielnie! Dlatego zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wyjazdy rehabilitacyjne, które utrzymają jego dotychczasową sprawność i go usamodzielnią.

Co do samej imprezy, odbędzie się ona 1 maja na plaży ośrodka wypoczynkowego "Piękny Brzeg" (daw. plaża WDW). Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji skierowanych do każdej grupy wiekowej.
— Głównym punktem programu będą regaty omeg oraz jachtów kabinowych, na które można rejestrować załogi na stronie otwartejeziora.pl — tłumaczą. — Ponadto będzie można skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, rejsów motorówką, pieczenia pizzy, jak też gier i zabaw dla całych rodzin. Dla tych głodnych i zziębniętych zostanie zaserwowany ciepły posiłek przy blasku ogniska. Całość zaś uświetni muzyka grana na żywo przez DJ’a Matt5ki oraz wieczorny koncert muzyki szanty Przemysława Maruchewicza. To i wiele więcej czeka na każdego, kto zdecyduje się na dołączenie do tego wydarzenia.

Impreza zorganizowana jest pod patronatem Stowarzyszenia Otwarte Jeziora, Młodzieżowej Rady Miejskiej, Fundacji Pomagam Bo Lubię oraz Ośrodka Piękny Brzeg. Jest to wspaniałe wydarzenie, na którym nie może Cię zabraknąć. Przyjdź koniecznie i zabierz ze sobą swoją rodzinę!
(red)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5