Wjeżdżasz do lasu mimo zakazu? Licz się z mandatem!

2018-04-11 16:04:47(ost. akt: 2018-04-11 14:14:06)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Węgorzewie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej z Nadleśnictwa Kruklanki prowadzą wspólne działania.
Ich celem jest zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń związanych min. z kradzieżą drewna, kłusownictwem, przejawami wandalizmu, a także kontrola i propagowanie właściwych zachowań związanych z przebywaniem w kompleksach leśnych. Mundurowi sprawdzają także przestrzeganie zakazu wjazdu do lasu przez kierujących samochodami.

Wspólne patrole odbywają się na terenach leśnych powiatu węgorzewskiego.
Działania policjantów i leśników mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody i płoszeniu zwierząt, ale także poprawić bezpieczeństwo osób przemieszczających się po leśnych szlakach.

Policjanci przypominają!
zgodnie z art. 161 Kodeksu Wykroczeń: „Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nie należącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nie przeznaczonym, podlega karze grzywny”.
(źródło: KPP w Węgorzewie)

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5