Święta na drogach powiatu nie do końca spokojne

2018-04-04 10:58:31(ost. akt: 2018-04-04 11:11:00)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Węgorzewie

W trakcie świątecznego weekendu na drogach powiatu węgorzewskiego trwała akcja „Bezpieczny weekend – Wielkanoc”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przekraczanie dozwolonej prędkości.
Podczas świątecznych dni funkcjonariusze odnotowali 3 niegroźne kolizje, a z dróg wyeliminowali 8 nietrzeźwych kierujących. Przez cały okres świąteczny węgorzewscy policjanci prowadzili wzmożone działania prewencyjne pn "Bezpieczny Weekend-Wielkanoc 2018", mające na celu wyeliminowanie bądź ograniczenie zdarzeń kryminalnych oraz drogowych. Zadaniem policjantów było również przeciwdziałanie zakłóceniom ładu i porządku, a także niezwłoczne reagowanie na zgłoszenia mieszkańców.

Od piątku (30.03.2018) do poniedziałku (02.04.2018) na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci wykonywali jednak czynności przy 3 zgłoszonych kolizjach drogowych. Podczas prowadzonych działań mundurowi skontrolowali łącznie 144 pojazdy. Nałożyli 32 mandaty karne, w tym 19 za przekroczenie prędkości. Natomiast 16 osób pouczyli za popełnione wykroczenia. W efekcie przeprowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców samochodów oraz 1 pijanego rowerzystę.

Rekordzistą okazał się 52-latek zatrzymany w sobotnie popołudnie na terenie gminy Budry. Mężczyzna kierował osobowym reanualtem mając 3 promile alkoholu w organizmie. Do grona niechlubnych kierujących zaliczył się również 42-latek, który wsiadł za kierownicę forda mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów do lutego 2024 roku.
(źródło: KPP w Węgorzewie)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5