Nie daj sie okraść na świątecznych zakupach!

2018-03-28 11:00:00(ost. akt: 2018-03-28 11:25:43)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Jak co roku policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przedświątecznych zakupów. Złodzieje często wykorzystują tłok panujący w sklepach oraz nasze roztargnienie.
W centrach handlowych, sklepach i na targowiskach łatwo można paść ofiarą kieszonkowców. Starajmy się unikać szczególnie zatłoczonych miejsc, jednocześnie zwracając uwagę, czy nie znaleźliśmy się w tzw. „sztucznym tłoku”, w którym nietrudno o utratę portfela.
— Pamiętajmy, by podczas płacenia za zakupy, nie pokazywać większej ilości gotówki — przestrzega mł. asp. Agnieszka Filipska z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. — Dbajmy również o to, by torebka znajdowała się zawsze z przodu, w zasięgu naszego wzroku, natomiast portfel był schowany w głębiej położonej przedniej kieszeni. Cennych przedmiotów i dokumentów nie zostawiajmy w okryciach wierzchnich, które wiosną chętniej zdejmujemy i niejednokrotnie umieszczamy np. w sklepowym wózku, od którego oddalamy się podczas zakupów. Złodzieje chętnie wykorzystują takie sytuacje.
Wzmożoną uwagę i podobne zasady ostrożności zachowajmy również na parkingach w okolicach sklepów i centrów handlowych. Bezwzględnie pamiętajmy o domykaniu szyb w autach i niepozostawianiu wewnątrz rzeczy, które mogą skusić potencjalnego złodzieja. W przypadku, gdy padliśmy ofiarą kradzieży, niezwłocznie zgłośmy się do najbliższej jednostki Policji.
— Przed świętami wiele firm oferuje „szybkie pożyczki gotówkowe” na świąteczne zakupy — dodaje policjantka. — Decydując się na taką pożyczkę, należy koniecznie sprawdzić czy pożyczkodawca jest uczciwy, dokładnie przeanalizować umowę, oprocentowanie, terminy spłat, by uniknąć późniejszych kłopotów.
Pamiętajmy, że ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania pomoże nam bezpiecznie przetrwać gorączkę przedświątecznych zakupów.
(red)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5