Poznajcie SuperSołtysów Powiatu Węgorzewskiego

2018-03-19 14:35:57(ost. akt: 2018-03-20 11:35:04)
W piątek w Olsztynie odbyła się uroczysta gala podsumowująca plebiscyt

W piątek w Olsztynie odbyła się uroczysta gala podsumowująca plebiscyt

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W piątek, w Olsztynie odbyła się uroczysta gala "Super Sołtys 2018". Do ostatniej chwili z wielkimi emocjami czekaliśmy na rozstrzygnięcie kto został złotym, kto srebrnym, a kto brązowym sołtysem powiatu węgorzewskiego.
Najwięcej głosów w tym roku otrzymał od Was Edward Ożga – sołtys Pereł. To on otrzymał w piątek statuetkę Złotego Sołtysa Powiatu Węgorzewskiego.

Edward Ożga: Kandydowałem, bo chciałem zmian, a nic się we wsi nie działo. Do tej pory dzięki współpracy z burmistrzem oraz Radą Miejską udało nam się zrobić sporo rzeczy, których w naszej miejscowości brakowało, m.in.: chodnik, 7 lamp, staw rekreacyjny, dwie wiaty oraz 2 parkingi wybudowane z funduszy trzech sołectw: Perły, Rudziszki i Klimki. Dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy. To motywuje do dalszej pracy na rzecz naszego sołectwa.

Drugie miejsce i tym samym tytuł Srebrnego Sołtysa Powiatu Węgorzewskiego otrzymał Wojciech Olender – sołtys Rudziszek.

Wojciech Olender: Zdecydowałem się pełnić funkcję sołtysa, gdyż chciałem coś zmienić. Uważam, że trochę mi się to udało. Zostały postawione dwie lampy uliczne, co roku wykonuje się remont dróg gminnych. W tym roku została położona nowa nawierzchnia asfaltowa z Rudziszek do Łęgwarowa. Zakupiliśmy też namiot w którym organizowaliśmy spotkania i dożynki.

Trzecie miejsce i tytuł Brązowego Sołtysa Powiatu Węgorzewskiego otrzymał Andrzej Zagórny, sołtys Ogonek – nasz ubiegłoroczny SuperSołtys.

Andrzej Zagórny: Na sołtysa zostałem wybrany przez lokalną społeczność i to już był dla mnie ogromny zaszczyt. Razem z mieszkańcami wsi, sponsorami i pomocą władz Urzędu Miejskiego realizujemy cele naszej społeczności, pomagamy, informujemy, rozwiązujemy problemy i aktywizujemy mieszkańców naszej wsi. Z radością będę nadal działał na rzecz całego sołectwa.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5