W sobotę ulicami miasta przejdzie Orszak Trzech Króli

2018-01-02 10:54:54 (ost. akt: 2018-01-02 10:57:19)

Autor zdjęcia: archiwum WT

W sobotę (6 stycznia) ulicami Węgorzewa przejdzie barwny Orszak Trzech Króli. Śpiewie kolęd i wspólna modlitwa przypomni historię narodzin Jezusa w Betlejem.
Wydarzenie to będzie miało formę ulicznych jasełek. Każdy uczestnik może przygotować w domu przebranie charakterystyczne dla postaci z jasełek lub koronę i w tym stroju wziąć udział w wydarzeniu. Po Mszy św. o godz. 13.00 orszak wyruszy z kościoła Św. Ap. Piotra i Pawła w Węgorzewie w asyście barwnie ustrojonych dzieci i dorosłych w korony i inne przebrania. Trasa będzie wiodła do pl. Wolności, ul. Kraszewskiego, ul. Szpitalna do groty MB Łaskawej przy kościele Św. Ap. Piotra i Pawła. Zakończenie w Damaszku konkursem na najładniejszą koronę i przebranie. Organizator: Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła w Węgorzewie.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5