Ponownie zagramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

2017-12-28 10:00:00 (ost. akt: 2018-01-09 20:06:50)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne organizatora

26. Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Mieszkańcy naszego powiatu tradycyjnie włączą się w zbiórkę pieniędzy na szczytny cel.
– W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP - Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. (źródło: www.wosp.org.pl)

Do zbiórki pieniężnej dołączą również mieszkańcy naszego powiatu. W godzinach od 8.30 do 14.00 uliczne kwesty odbędą się w Węgorzewie, Radziejach, Budrach, Olszewie, Perłach i Pozezdrzu. O godzinie 9.00 rozpocznie się Terenowa Integracja Mazury 4x4. Po przejechaniu wspólnej trasy zaplanowano ognisko ognisko z własnym koszyczkiem. O godzinie 16.00 spotkamy się w Węgorzewskim Centrum Kultury, gdzie odbędzie się koncert oraz licytacja gadżetów. W tym roku na scenie zaprezentują się: Rozes Brodnica, Amnestia Olecko oraz laureaci Konkursu Piosenki Retro. Nie zabraknie też sportowych emocji. Na uczestników czeka pokaz walk MMA. Jak informują organizatorzy, w sztabie WCK powstanie kącik słodkości, będzie też można posilić się pyszną, gorąca grochówką. O 18.00 tradycyjnie puścimy Światełko do Nieba. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i niesienia pomocy. Cały dochód z akcji zostanie przekazany na szczytny cel.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5