Prowadzili po pijaku. Teraz staną przed sądem.

2017-10-09 11:35:31 (ost. akt: 2017-10-09 11:40:03)

Autor zdjęcia: Archiwum WM

W nocy (6 października) w Węgorzewie policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel. Jak się okazało siedzący za kierownicą mężczyzna był pijany.
Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Co więcej, funkcjonariusze ustalili również, że mieszkaniec gminy Pozezdrze nie posiada uprawnień do kierowania. Drugiego zaś nietrzeźwego kierującego zatrzymali kryminalni w nocy z soboty na niedzielę około godz.3:20. 23-letni kierujący audi jechał ulicami miasta.

Okazało się, że mieszkaniec Wegorzewa prowadził swój pojazd mając ponad 2 promile w organizmie. Niebawem nieodpowiedzialni kierowcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.
(KPP w Węgorzewie)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5