Poetycko i aktorsko czyli zespół Piramidy

2017-09-03 17:42:30 (ost. akt: 2017-09-03 17:59:17)

Autor zdjęcia: Daniel Podolak

W sierpniu gościliśmy w Węgorzewie zespół Piramidy. Tego wieczoru usłyszeliśmy najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy. Koncert miał całkiem kameralny charakter, występ jednak wypadł bardzo dobrze. Zobaczcie jak podsumowali to wydarzenie sami muzycy.
Chcę zapytać o wrażenia po występie dla węgorzewskiej publiczności? Czy to pierwsza wasza wizyta w tym mieście?
— Piotr Kajetan Matczuk: Węgorzewo ma niesamowity klimat, jesteśmy tu pierwszy raz i jesteśmy oczarowani nie tylko tym miastem, ale przede wszystkim węgorzewską publicznością. Na nasz koncert przyszli wspaniali, bardzo otwarci ludzie i spędziliśmy razem niezapomniany wieczór. Publiczność współtworzyła ten koncert z nami – wszyscy doskonale znali piosenki Bułata Okudżawy, cieszę się, że mogliśmy je wspólnie zaśpiewać.

Jak wygląda trasa koncertowa grupy Piramidy?
— Nasze trasy koncertowe są bardzo intensywne i gramy naprawdę bardzo dużo koncertów praktycznie w całej Europie. W tym roku już zagraliśmy kilkadziesiąt, a przed nami jeszcze jesień, która też już jest cała wypełniona. Oczywiście Piramidy to nie tylko piosenki Bułata Okudżawy. Na co dzień jesteśmy dużo większym zespołem i gramy także nasze autorskie koncerty oraz komponujemy, piszemy i wykonujemy piosenki dla znanych polskich aktorów, m.in. aktualnie koncertujemy z Krzysztofem Tyńcem, świetnym aktorem dubbingowym i legendą kabaretu Olgi Lipińskiej.

Jakbyście określili muzykę, którą gracie?

— Trudno ją sklasyfikować, dlatego że poruszamy się płynnie w wielu gatunkach. Myślę, że głównie jest to piosenka poetycka i aktorska (graliśmy cyklicznie np. w Teatrze Ateneum w Warszawie), ale mamy też za sobą autorskie koncerty na dużych rockowych scenach, m.in. w Fontanehaus w Berlinie wspólnie z Budką Suflera w ich pożegnalnej trasie, czy w Columbiahalle dla kilku tysięcy osób. Nasz nowy autorski projekt „Mickiewicz Unplugged”, zawierający teksty Adama Mickiewicza z moją muzyką w akustycznych wersjach, jest bliższy nurtowi poetyckiemu, ale niezależnie od gatunku staramy się, żeby przez ekspresję i dynamikę tych koncertów oraz dialogi z publicznością – było to ciekawe dla wszystkich niezależnie od wieku czy upodobań muzycznych.

Czy w planach jest nowa płyta?
— Tak, oczywiście. Obecnie przygotowujemy się do nagrania płyty „Mickiewicz Unplugged”, która ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku oraz do drugiej, nowej autorskiej płyty z Krzysztofem Tyńcem (pierwsza nasza wspólna płyta miała tytuł „Dopokąd”). Ten rok był również bardzo bogaty jeśli chodzi o dyskografię, nasze piosenki ukazały się na kilku składankach, ukazała się długogrająca płyta z piosenkami Bułata Okudżawy, a płyta „Rok wojny” pojawiła się w sprzedaży zagranicznej. Myślę że nasza dyskografia będzie się stale powiększać. Wszystkich, którzy mają chęć zapoznać się z dotychczasowymi płytami – zapraszamy na oficjalną stronę zespołu Piramidy.
(dp)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5