Zderzenie autolawety z ciężarówką w Budrach

2017-06-27 16:18:33(ost. akt: 2017-06-27 16:37:34)

Autor zdjęcia: KP PSP Węgorzewo

27 czerwca (wtorek) po godzinie 10.00 nieopodal miejscowości Budry doszło do zderzenia autolawety z samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia samochód ciężarowy wywrócił się na bok. Świadkowie zdarzenia mówią, że całe zdarzenie wyglądało dość groźnie.
— Samochodem ciężarowym podróżowały dwie osoby, a autolawetą jedna — mówi Tomasz Grunwald, starszy aspirant z KP PSP w Węgorzewie. — W chwili dojazdu zastępów PSP wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu znajdowały się na zewnątrz pojazdów. Na miejscu znajdowała się również policja.
Wraz z zastępami PSP, na miejsce przybyły Zespoły Ratownictwa Medycznego, które udzieliły pomocy poszkodowanym w zdarzeniu osobom, a następnie przetransportowały je do szpitala.

— Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, uprzątnięciu płynów eksploatacyjnych z użyciem sorbentu oraz pomocy policji w kierowaniu ruchem — dopowiada Tomasz Grunwald — Na czas prowadzenia działań droga wojewódzka W650 była zamknięta. W działaniach brały udział 3 zastępy z KP PSP Węgorzewo, strażacy z OSP Budry, policja oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego.
(KP PSP)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5