Lipiec znów zatętni mocnym brzmieniem

2017-06-23 12:00:00 (ost. akt: 2017-06-22 14:07:21)

Autor zdjęcia: Archiwum WT

Dawniej Rockowisko, w międzyczasie Seven Festiwal, teraz Naturalnie Mazury Festiwal – bez względu na nazwę, fani ciężkich brzmień z całej Polski zjeżdżają do Węgorzewa, by kilka lipcowych dni spędzić na świetnej rockowej imprezie.
Próba reaktywacji kultowego mazurskiego festiwalu nie poszła na marne. Lipiec znowu zatętni rockowym brzmieniem. Po ubiegłorocznym, trudnym starcie, organizatorzy dwoją się i troją, by zapracować na zaufanie fanów i dawną frekwencję. Jak będzie w tym roku, przekonamy się już niedługo. Naturalnie Mazury Festiwal rusza już 7 lipca i potrwa do 9 lipca. Festiwal odbędzie się na dotychczasowych zasadach, ale z nowymi rozwiązaniami promocyjno-organizacyjnymi. Na potrzeby publiczności staną dwie sceny: Scena Główna na terenie wojskowym i Scena Music & More na Placu Wolności. Nad Kanałem Węgorzewskim zorganizowane zostanie również pole namiotowe.

Tegoroczna lista artystów mile zaskoczyła. Na dużej scenie pojawią się gwiazdy polskiej muzyki rockowej takie jak: Kult, Farben Lehre, Organek, Luxtorpeda, Omen, Maleo Reggae Rockers i związany z nim projekt – "Panny Wyklęte", Kasia Kowalska czy T.Love. Nie zabraknie też mocnego grania zespołów konkursowych, jednym słowem – fani rockowych brzmień powinni być zadowoleni. Zresztą sami zobaczcie dokładny program imprezy.
Co więcej? Organizatorzy wracając do formuły trzydniowej imprezy postanowili ostatni dzień festiwalu przeprowadzić w centrum miasta, na Placu Wolności. Ten dzień zgodnie z hasłem festiwalu: "Zostawiam serce na ziemi, zostawiam serce na Mazurach" ma pokazać drugą twarz festiwalu. To dzień Partnerów festiwalu - Fundacji Dla Transplantacji, Fundacji DKMS i Poltransplantu. 9 lipca pracownicy fundacji i węgorzewscy wolontariusze będą prowadzili działania informacyjno-rejestrujące oraz promocyjne.

Informacja z biura organizacyjnego:
Jednym z najważniejszych elementów tegorocznej edycji Naturalnie Mazury Festiwalu jest współpraca z Ministerstwem Obrony Narodowej - to nawiązanie do wieloletniej tradycji festiwalu i różnych działań prowadzonych wspólnie z jednostkami organizacyjnymi resortu. Podobnie będzie i w tym roku – przegląd wojskowych zespołów rockowych z udziałem 5 zespołów to integralna część festiwalu. Ponadto, 9 lipca na Placu Wolności wystąpią też węgierscy żołnierze z grupy KANALGEP. Korzystając z przychylności jednostek organizacyjnych Resortu Obrony Narodowej na Placu Wolności zostanie wystawiony sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu Wojska Polskiego oraz państw NATO - przewidywany jest pokaz sprzętu m.in. armii USA z grupy stacjonującej w Orzyszu. Do tego oczywiście obowiązkowa degustacja wojskowej grochówki. To wszystko pod sceną na Placu Wolności. A na scenie oprócz wspomnianego już KANALGEP, VICKI BLOWS – jako jeden z laureatów 2016, MOLESKIN – sosnowiecka grupa grająca metal grove, HLA i na zakończenie festiwalu KUŚKA BROTHERS. Nie zabraknie tez miejsca dla tegorocznych laureatów. Start godzina 17.00.
(mk)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5