Dzień Matki czyli piękna tradycja na całym świecie

2017-05-26 09:51:47 (ost. akt: 2017-05-26 10:47:56)

Autor zdjęcia: Pixabay

Dzień Matki obchodzony jest obecnie prawie na całym świecie. To święto przypomina o tym, że każdej Mamie należy się wdzięczność i szacunek za jej poświęcenie i bezwarunkową miłość jaką włożyły w wychowanie dzieci. Zobaczcie jak obchodzone jest to święto w innych krajach.
W Francji, zwyczaj oddawania czci matkom został zapoczątkowany przez Napoleona, a od 1950 roku oficjalnie ustanowiono Dzień Matki jako przypadający na ostatnią niedzielę maja. Ten dzień francuzi najczęściej spędzają w restauracjach.

W Australii Dzień Matki przypada w drugą niedzielę maja, a jego obchody bardzo przypominają te w Stanach Zjednoczonych. Przypięcie goździka może mieć różne znaczenie. Kolorowe kwiaty oznaczają, że matka danej osoby jeszcze żyje, podczas gdy biały goździk nosi się, by złożyć hołd zmarłej rodzicielce.

W Meksyku Dzień Matki obchodzi się 10 maja i jest to jedno z najważniejszych świąt w roku. Rozpoczyna się mszą ku czci Najświętszej Dziewicy uosabiającej najlepsze cechy macierzyństwa. Tuż po tym, każdej Mamie ofiarowuje się wyjątkowe śniadanie, w skład którego wchodzą między innymi tradycyjne tamales i atole. Oprócz konwencjonalnych kwiatów, Meksykanie dają swoim Matkom prezenty, które bywają bardzo kosztowne.
(dp)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5