"Pięć sprytnych kun" Poleca Anna Bolik-Kun

2017-05-07 10:41:32 (ost. akt: 2017-05-07 10:48:32)

Autor zdjęcia: Materiały Prasowe

Książka o której dzisiaj piszę jest wyjątkowa. Jest to powieść sensacyjno- kulinarna, a chodzi o „pięć sprytnych kun”. Tytułowe pięć kun to gang w skład którego wchodzą: Prot Eustachy, pełen godności szef bandy, Euzebiusz zwany Ebim- bohater romantyczny, Tomasz Montana-rewolwerowiec z ogonem, Pani Patrycja, piękna mistrzyni patelni oraz Purchawka, kuna podlotek. Gang oprócz drobnych skoków na mienie mieszkańców osiedla, ma bardzo ambitny plan na poważny biznes.
Justyna Bednarek (ur. 1970) z wykształcenia romanistka, a z zawodu tłumaczka literatury francuskiej, dziennikarka pism kobiecych oraz autorka książek dla młodych czytelników. Świat zwierząt i ludzi przeplata się i bohaterowie spotykają się w różnych okolicznościach. Książka jest pełna zawrotów akcji, bohaterów spotykają nowe przygody. Innym walorem książki jest jej część kulinarna, czyli smakowite wierszowane przepisy.

Oto próbka: Kiedy ci smutno lub czas się wlecze, Wybierz się droga kuno na mlecze Złocistych kwiatów zbierz jakieś dwieście Żeby je potem usmażyć w cieście A o zwykłej zupie pomidorowej : Wiedzą o tym wszyscy ludzie
Wiedzą o tym kuny tudzież Z pomidorów dań jest kupa Lecz najlepsza wśród nich zupa. To tylko próbka sprytnych kun, bo przepisów jest więcej. Drugi wątek to historia ze świata wielkiej kuchni. Znanej autorce bestsellerów kulinarnych , Mirandzie Klops typ spod ciemnej gwiazdy Tadeusz Kręcichwost zamierza wykraść receptury na kultowe potrawy. Czy mu się uda czy ktoś udaremni jego niecne zamiary, Przeczytajcie sami. I jeszcze jedno książkę w bardzo oryginalny sposób ilustrował Daniel de Latour.
(Anna Bolik-Kun)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5