Wielkanocne spotkanie z rodzicami w przedszkolu „Misia Uszatka”

2017-04-12 14:41:56(ost. akt: 2017-04-12 14:46:40)

Autor zdjęcia: Samorządowe Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka

„Wiosna już, a Wielkanoc tuż, tuż” - pod takim hasłem odbyło się wielkanocne spotkanie dzieci i rodziców grupy Pajacyki z przedszkola "Misia Uszatka".
"Są takie święta raz do roku , co budzą życie , budzą czas. Wszystko , rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas , miłość do ludzi do przyrody w zielone każdy z wiosną gra , zima już poszła spać do morza lecz w naszym sercu radość trwa..."

11 kwietnia do grupy „Pajacyki” zostali zaproszeni rodzice naszych milusińskich, aby wspólnie celebrować czas, kt[/i]óry został do Świąt Wielkiej Nocy. Spotkanie rozpoczęliśmy programem artystycznym, w którym dzieci zaprezentowały wiadomości na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych.

Były wesołe piosenki, wierszyki, teatrzyk, inscenizacje muzyczno - ruchowe i oczywiście serdeczne życzenia. Wszystkim obecnym udzielił się nastrój przedświąteczny tak bardzo, że powstały nie tylko piękne stroiki wielkanocne, ale również zostały pomalowane gliniane pisanki, które wcześniej dzieci samodzielnie wykonały na warsztatach ceramicznych w Muzeum Kultury Ludowej.

W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo. To spotkanie było nie tylko wspaniałą lekcją poznawania tradycji ludowych, ale przede wszystkim służyły integracji dzieci i rodziców we wspólnych działaniach. Wszystkim obecnym na warsztatach rodzicom i dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas!!!

Najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych dla wszystkich Przyjaciół naszego Przedszkola oraz Dzieci i ich Rodzin składają
Pracownicy Samorządowego Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka

(Samorządowe Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: przedszkolemisuszatek

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5