Anna Wasylinko liderką plebiscytu "Super Sołtys 2017"

2017-02-06 17:22:47(ost. akt: 2017-02-21 14:22:08)

Autor zdjęcia: wt

Sołtys jest pierwszą osobą, do której mieszkańcy wsi idą po poradę i z problemem. Dobry sołtys potrafi słuchać, załagodzić konflikt oraz zjednoczyć mieszkańców. To nie tylko dobry gospodarz, ale też przyjaciel i osoba godna zaufania. Takim sołtysem jest Anna Wasylinko, obecna liderka naszego głosowania reprezentująca sołectwo Janówko.
[question]Monika Kacprzak: Jakie cechy według pani powinien mieć Super Sołtys?[/question]

Anna Wasylinko: — Przede wszystkim powinien słuchać i rozmawiać z mieszkańcami swojej wsi. Sołtys powinien wiedzieć co boli mieszkańców, czego im trzeba, jakie mają problemy, z czym sobie nie radzą. Powinien ich wspierać i z nimi przebywać, no i oczywiście stać za nimi murem!
[question]Sołtysem została pani w trudnych chwilach w swoim życiu. Wcześniej to mąż pełnił tę funkcję. Po jego nagłej śmierci mieszkańcy właściwie zadecydowali za panią.[/question]

— Tak było. Zaraz po pogrzebie przyjeżdżali do mnie i prosili abym kandydowała na sołtysa. Zdecydowali za mnie. Mówiłam wtedy, że nie dam rady, jak były wybory sołtysa, to bałam się iść na głosowanie. Pojechałam tam, na miejscu płakałam w samochodzie myśląc jak ja sobie poradzę...
[question]Nie żałuje pani swojej decyzji?[/question]

— Nie żałuję! To dało mi motywację do życia i do działania. Nie siedzę zamknięta w domu, wychodzę do ludzi, którzy mnie potrzebują. A ja potrzebuję ich. Gdyby nie mieszkańcy, byłoby mi znacznie trudniej, mam od nich ogromne wsparcie. Obiecali mi, że pomogą i słowa dotrzymali. Chcę być dla nich jak najlepszym sołtysem.
[question]Jest pani liderką naszego plebiscytu już drugi tydzień, spodziewała się pani tak wielkiego poparcia?[/question]

— To jest wspaniale uczucie, ale aż takiego poparcia, to w życiu się nie spodziewałam! To taki kopniak – że ludzie we mnie wierzą. Gdy mnie spotykają chwalą mnie, cieszą się razem ze mną. To niesamowite! Dziękuję wszystkim mieszkańcom i znajomym, którzy na mnie głosują. To bardzo motywuje do działania.


Plebiscyt trwa do 3 marca. Zakończymy go kilka dni przed Dniem Sołtysa, który obchodzimy corocznie 11 marca. To świetna okazja do wyróżnienia Waszego sołtysa – podziękowania za pracę i aktywne działanie na rzecz Waszej społeczności. Głosowanie polega na wysłaniu głosu sms’em pod numer 71160 o treści WT.NPS.X - gdzie X to numer przypisany konkretnemu sołtysowi. Koszt jednego sms’a wynosi 1,23 zł brutto. Pełna lista kandydatów znajduje się na naszej stronie: wegorzewo.wm.pl. Na liście nie ma Twojego sołtysa? Zgłoś go! Wystarczy, że napiszesz do nas maila: wegorzewo@gazetolsztynska.pl lub zadzwonisz: 87-427-03-06. Termin zgłaszania kandydatur upływa 26 lutego o godzinie 23.59.

Regulamin: kliknij tutaj


Ranking Powiatowy

Ranking wojewódzki TOP 25

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij



2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5