Kierowca toyoty stracił prawo jazdy

2016-08-05 13:54:13(ost. akt: 2016-08-05 16:40:33)

Autor zdjęcia: archiwum redakcji

W miejscowości Popioły patrol ruchu drogowego zatrzymał uprawnienia do kierowania 47-letniemu kierowcy toyoty. Powodem tej kontroli była nadmierna prędkość. Pomiar wykazał, że mieszkaniec Zielonki w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością ponad 100 km/h, przy obowiązującym w tym miejscu ograniczeniu do 50 km/h. Do zdarzenia doszło w czwartek (04.08).
Turysta odwiedzający powiat węgorzewski był już 32 osobą, która od początku tego roku tylko w tym powiecie utraciła prawo jazdy z tej przyczyny. W sumie od momentu wejścia w życie nowych przepisów wobec piratów drogowych, węgorzewska drogówka zatrzymała już 39 uprawnień do kierowania.

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego w całym kraju policjanci surowo traktują tych, którzy łamią przepisy dotyczące jej limitu. Nowe przepisy zaostrzyły jeszcze konsekwencje dla tych, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Niestety nawet uciążliwość związana z zatrzymaniem prawa jazdy nie powstrzymuje niektórych od wciśnięcia gazu „do dechy".
(kpp.,dp.)

[wydanie]


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5