Kolejny pijany sternik zatrzymany

2016-08-02 09:24:58(ost. akt: 2016-08-02 09:54:14)

Autor zdjęcia: archiwum KWP Olsztyn

Policyjni wodniacy rozpoczynając sezon letni zapowiadali liczne kontrole stanu trzeźwości osób wypoczywających na wodzie. Mimo tego, nadal wielu sterników decyduje się na kierowanie po alkoholu.
W sobotę ( 30.07), około godziny 14:30 policyjni wodniacy skontrolowali łódź motorową pływającą po Jeziorze Święcajty. Na widok nadpływających funkcjonariuszy sternik zmienił swoje miejsce. Zachowanie wzbudziło podejrzenia patrolu. Badanie wykazało, że 45-latek ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach, okazało się, że zaliczył on kolejną z rzędu wpadkę po alkoholu i tym samym złamał obowiązujący go zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec Gdańska tłumaczył się policjantom, że tylko trzymał kierownicę, gdyż kolega chciał zrobić sobie zdjęcie.

Policjanci uniemożliwili 45-latkowi dalsze sterowanie i przekazali łódź osobie trzeźwej. Teraz mieszkaniec Gdańska będzie tłumaczyć się przed sądem.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5