Wycieczka z Pereł do Sejmu RP

2016-06-24 08:16:30(ost. akt: 2016-06-24 08:17:29)

Autor zdjęcia: Zofia Kruk

Z ogromną przyjemnością skorzystaliśmy z zaproszenia posłanki na Sejm VIII kadencji P. Urszuli Pasławskiej. Pani Urszula odwiedziła naszą szkołę w ubiegłe wakacje i już wtedy zapowiedziała, że na pewno się jeszcze spotkamy. Długo nie musieliśmy czekać. Kilka dni po rozpoczęciu nowego roku szkolnego otrzymaliśmy wiadomość, że jesteśmy zaproszeni do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Na tę wycieczkę wybraliśmy się 21 czerwca. Wizyta w Sejmie zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Dzieci z zaciekawieniem czekały, aż będą mogły wejść do budynku, a to wcale nie było takie proste. Trzeba było mieć identyfikatory, przejść przez bramki, poddać kontroli plecaki i torebki, zostawić je wraz z telefonami w specjalnej szafce. Dopiero po tych czynnościach mogliśmy zwiedzać i spotkać się z P. Urszulą Pasławską. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych informacji na temat codziennej pracy posłów, zasiedliśmy w miejscu przeznaczonym dla słuchaczy i obserwowaliśmy obrady. Powitał nas też prezes PSL Władysław Kosiniak – Kamysz. Porozmawiał chwilę z uczniami i wrócił do pracy, a my zwiedzaliśmy dalej.

Wizyta w Sejmie była emocjonującym przeżyciem, ale to nie był koniec wrażeń tego dnia. Wybraliśmy się też do Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, które znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki. Uczestniczyliśmy w lekcjach „Od dorożki do Mercedesa” i „Szklana Panienka”. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o dziejach motoryzacji i oglądaliśmy różnego typu pojazdy sprzed wielu lat. Mogliśmy też obejrzeć wystawy oryginalnych sprzętów używanych przed laty: komputerowych i domowych (pralki, żelazka, radia itp.).

Tego dnia przeżyliśmy też ciekawą przygodę sportową. O 18.00 rozpoczął się mecz Polska – Ukraina. Nie mogliśmy pominąć tak ważnego wydarzenia, więc zatrzymaliśmy się w lokalu, w którym mogliśmy obejrzeć mecz w telewizji i wspólnie kibicować. Emocji nie brakowało, były brawa i obgryzanie paznokci, a po usłyszeniu gwizdka kończącego spotkanie zadowoleni z wyniku 1:0 wyruszyliśmy w drogę do domu.

Serdecznie dziękujemy P. Urszuli Pasławskiej za zaproszenie i wsparcie finansowe. Długo będziemy wspominać ten dzień i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy.
Zofia Kruk (SP Perły)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zofijak

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5