Bicie Rekordu Guinnessa podczas lekcji gotowania zdrowego śniadania

2016-06-23 13:12:28 (ost. akt: 2016-06-23 13:32:49)
7400 szkół podstawowych zgłoszono do programu, 185 000 uczniów świętujących Dzień Śniadanie Daje Moc, ponad 1000 prac konkursowych – tak w skrócie można podsumować piątą edycję programu Śniadanie Daje Moc. Rok szkolny 2015/2016 okazał się rekordowy dla Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie i programu edukacyjnego, którego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia.
6778 uczestników – to nowy Rekord Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania, ustanowiony w ramach programu Śniadanie Daje Moc. Ten niesamowity wyczyn należy do polskich uczniów ze szkół podstawowych, które 6 listopada 2015 roku, w Dniu Śniadanie Daje Moc, pokazały całemu światu swój ogromny entuzjazm dla zdrowego odżywiania i codziennego jedzenia śniadania. Tego dnia punktualnie o godzinie 10:00 tysiące dzieci zgodnie ze scenariuszem przygotowało trzy śniadaniowe potrawy: rzeźby twarożkowe, pełnoziarniste, pożywne kanapki i owocowe szaszłyki. Nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia czuwali niezależni świadkowie i stewardzi.

Polski wynik okazał się lepszy od poprzedniego o 444 uczestników! Ostatni rekord w tej kategorii należał do Chińczyków lepiących tradycyjne pierożki, a wcześniej do samego Jamie’go Oliviera. Wspaniały wynik i światowy sukces tej inicjatywy to najlepsza zachęta do jedzenia śniadania. Teraz polskie szkoły, a wśród nich Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie, pokazują całemu światu, jak motywować dzieci do nauki zdrowego odżywiania.

Śniadaniowa rewolucja odbywa się w polskich szkołach podstawowych już od 2011 roku. Każda edycja programu to nowe wyzwania dla szkół i świetna zabawa dla dzieci. Uczniowie klas 0-3 w ramach programu Śniadanie Daje Moc, który zainicjowało Partnerstwo dla Zdrowia (koalicja firm Danone, Lubella, marki Biedronka oraz Instytutu Matki i Dziecka), uczestniczą w lekcjach na temat zdrowego odżywiania, które są pełne gier, quizów, wycieczek pozaszkolnych i ekscytujących eksperymentów.
(red.)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5