Dzień Dziecka pełen wrażeń

2016-06-02 13:16:16 (ost. akt: 2016-06-02 13:20:51)

Autor zdjęcia: Zofia Kruk

1 czerwca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. To był dzień pełen wrażeń! Uroczystość rozpoczęła P. Marzena Mokrzecka, złożyła życzenia wszystkim dzieciom i życzyła udanej zabawy.
Rozpoczęliśmy ucztą dla ucha – „Szkolnym konkursem piosenki” przygotowanym przez P. Agatę Kuleszę i P. Teresę Margasińską. Na muzyczną rywalizację zdecydowało się 17 osób. Uczestnicy (soliści i duety) zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: kl. 0 – III i IV – VI. Wszyscy zachwycająco wykonali wcześniej przygotowane piosenki, śpiewali nie tylko w języku polskim, czym jeszcze bardziej zadziwili jury i publiczność, która wszystkie występy nagradzała gromkimi brawami. Komisja miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców, obradowała długo i burzliwe, po czym zapadł werdykt.

Oto wyniki:

* kategoria kl. 0 – III
- I miejsce: Milena Milewska (kl. I),
- II miejsce: Julia Kusz (oddział przedszkolny),
- III miejsce: Wiktoria Otterska (kl. I) oraz duet Wiktoria Pietraszek i Katarzyna Szczęch (oddział przedszkolny),
- wyróżnienie: Patrycja Marcinkowska (kl. III).

* kategoria kl. IV – VI
- I miejsce: Anita Husar (kl. IV) oraz duet Gabriela Cichosz i Nadia Stasiak (kl. IV),
- II miejsce: Kinga Reszuta (kl. V),
- III miejsce: Ewelina Pióro (kl. IV).

Dalsza część dnia to zawody sportowe. Przedstawiciele wszystkich klas rywalizowali w wielu konkurencjach wymagających sprytu, zwinności, szybkości, siły, a czasem precyzji. Chłopcy rozegrali też mecz piłki nożnej. Najgłośniejszy doping rozległ się podczas przeciągania liny, ale tego dnia nie tyle zwycięstwo było ważne, ile radość, sportowa rywalizacja i dobra zabawa.

Po krótkiej przerwie przeznaczonej na odpoczynek zgromadziliśmy się na korytarzu szkolnym. Na wszystkich twarzach zagościł uśmiech, a to za sprawą kolejnej niespodzianki, którą z okazji Dnia Dziecka przygotowała nam FFiL Śnieżka. Oczom zgromadzonych ukazało się 131 paczek (ponad 2 kg) ze słodyczami, które przybyły do nas z południa Polski. Naszą radość trudno było wyrazić słowami. Udaliśmy się na boisko szkolne i w ramach podziękowania wykonaliśmy wspólne zdjęcia, aby wysłać Śnieżce i P. Piotrowi Mikrutowi.
Zofia Kruk (SP Perły)

zapraszamy do galerii zdjęć:

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zofijak

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5