Bliskie spotkania z kulturą w WCK

2015-11-20 14:14:04(ost. akt: 2015-11-20 14:55:25)

Autor zdjęcia: Fot. materiały organizatora

Projekcje filmowe, zabawy i warsztaty oraz wieczorne seanse filmowe. Tak zapowiada się środa (25 listopada) w Węgorzewskim Centrum Kultury.
W środę, 25 listopada w Węgorzewskim Centrum Kultury odbędą się pokazy filmowe połączone z warsztatami, w których udział mogą wziąć uczniowie i nauczyciele szkół. Liczba miejsc jest ograniczona, rezerwacji można dokonać telefonicznie: 87/427-26-41. Warsztaty i pokazy filmów są całkowicie bezpłatne!

Fundacja Legalna Kultura zaprasza dzieci, młodzież, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców społeczności do wzięcia udziału w wyjątkowym projekcie Otwarte Drzwi do Kultury. Projekcje znaczących dzieł filmowych, wspartego warsztatami przeznaczonymi do różnych grup wiekowych, stają się wyjątkowym przyczynkiem do dyskusji nad nurtującymi pytaniami: czym dzisiaj jest dzieło sztuki? Czym są dobra kultury? Jak być fair wobec twórców kultury? Jak nie wpaść w pułapkę korzystania nielegalnych źródeł?

Jednocześnie za pomocą ankiet, które będą rozdawane uczestnikom warsztatów, przeprowadzone zostaną badania, by jak najlepiej poznać potrzeby mieszkańców małych miast i bariery, które powodują, że uczestnictwo w kulturze w małych społecznościach lokalnych w Polsce ciągle napotyka wiele piętrzących się trudności. (pk)


8.30-10.30 Przygoda z filmem dla uczniów szkół podstawowych klasy 4-6, projekcja filmu "Mały Książe" połączona z warsztatami.

11.30-14.00 Wehikuł Kultury-Kierunek Kino dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Projekcja filmu "Obietnica" i interaktywny warsztat.

15.00-15.40 Warsztaty dla nauczycieli-pomoc dydaktyczna dla nauczycieli, realizowana pod kątem dostępu do kultury w Internecie oraz filmów prezentowanych w ramach tego projektu(istnieje możliwość przeprowadzenia warsztatów w szkole, jeśli szkoła posiada projektor).

17.30-19.30 Bądźmy Wszyscy w Kulturze-Kino Dla Wszystkich pokaz filmu dla mieszkańców Węgorzewa "Chce się żyć" połączony z dyskusją i warsztatami.Program zajęć:


Tego samego dnia odbędą się również seanse (odpłatne) dostępna dla wszystkich mieszkańców — zapraszamy!
Repertuar: 19.30- film pt. "Chemia", dramat obyczajowy, ograniczenia wiekowe: od 15 lat, czas trwania: 105 minut •
21.30-film pt."Steve Jobs", biograficzny 2D, ograniczenia wiekowe:od 15 lat, czas trwania: 122 minuty

normalny 16 zł • ulgowy 14zł (szkolny, studencki, seniora, rodzinny) •grupowy 12 zł (grupy zorganizowane, min.10 osób)

Ceny biletów:

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5