Sportowe podsumowanie Święta Niepodległości

2015-11-15 14:37:47(ost. akt: 2015-11-16 08:54:58)

Autor zdjęcia: as/Biuro Promocji UM w Węgorzewie

Pod hasłem Jesiennego Święta Biegów kryły się w tym roku aż trzy sportowe wydarzenia: V Półmaraton Niepodległości, II Marsz Niepodległości i po raz pierwszy bieg BBL Lasy (10,5 km). W sobotę, 14 listopada uczestnicy sportowego wydarzenia aktywnie uczcili pamięć poległych za wolną Polskę rodaków.
W II Marszu Niepodległości uczestniczyło łącznie 80 zawodników. Niepodległościowy spacer wybierają zarówno młodzi jak i starsi zawodnicy. Dystans 4,5 km zapewnia porządne dotlenienie i rumieńce na twarzach. Coraz chętniej w sportowym święcie biorą udział również przedstawiciele lokalnych władz. Wśród uczestników maszerowali: burmistrz Krzysztof Piwowarczyk, wicestarosta węgorzewski Krzysztof Kołaszewski oraz przewodniczący rady miejskiej Tomasz Wierzchowski i przewodniczący rady powiatowej Maciej Zmitrowicz.

W tym roku, do półmaratonu oraz marszu, po raz pierwszy dołączył Bieg BBL Lasy. Ten biegowy wariant umożliwił sprawdzenie swojej kondycji na odcinku 10,5 km. Pomysł trafiony w dziesiątkę — 96 uczestników Jesiennego Święta Biegów wybrało właśnie ten dystans.

Półmaraton Niepodległości, który na stałe już wpisał się w kalendarz sportowych wydarzeń, w tym roku zrzeszył 112 zawodników. W latach 2012-2013 bieg prowadził po ścieżce pieszo-rowerowej stanowiącej część promenady wokół Węgorzewa. Biegacze pokonywali trzykrotnie tą samą trasę o długości 7 km. W zeszłym roku bieg został przeniesiony do miejscowości Ogonki i odbywa się po ścieżce szutrowej, starym torowisku oraz po drogach leśnych Nadleśnictwa Borki. Uczestnicy Półmaratonu pokonywali dwie pętle o długości 10,5 km.

Organizatorem imprezy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie. Ogromne podziękowania należą się wolontariuszom — uczniom węgorzewskiego LO, gimnazjum oraz Zespołu Szkół Zawodowych, którzy wraz z nauczycielami sprawnie i z uśmiechem pomagali przy organizacji wydarzenia. W imprezie uczestniczyli także przedstawiciele zaangażowanego w organizację 11. Mazurskiego Pułku Artylerii oraz gospodarze terenu — przedstawiciele Nadleśnictwa Borki. Pamiątkowe medale wręczali: honorowy patron Jesiennego Święta Biegów Tadeusz Ciborski, burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk oraz wiceburmistrz Andrzej Lachowicz.

Jesienne Święto Biegów zakończyło obchody Święta Niepodległości w Węgorzewie, następne dopiero za rok. To całkiem sporo czasu by wybrać dla siebie jedną z trzech sportowych kategorii. Nie ważne — maszerując czy biegnąc, oddajemy przecież cześć wolnej i niepodległej Polsce. (mk)

Poniżej pełne wyniki poszczególnych biegów:
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5