Z aplikacją mobilną na szlaku zamków gotyckich

2015-09-22 14:17:36(ost. akt: 2015-09-23 21:16:02)
Turystyka tematyczna - to przyszłość. Taka idea od samego początku przyświecała stworzeniu aplikacji mobilnej „Szlak Zamków Gotyckich”, która jest już dostępna na smartfony i tablety z systemem Android
Mobilny przewodnik po szlaku zamków gotyckich powstał dzięki dobrej, ponadlokalnej współpracy stowarzyszeń, organizacji i władz samorządowych. Stowarzyszeniu gmin „Polskie Zamki Gotyckie” ( zleceniodawca projektu) wsparcia finansowego udzieliły: Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Głównym celem projektu jest wypromowanie dziedzictwa kulturowego obszaru regionu Morza Bałtyckiego (płn. Polska, Rosja – Obwód Kaliningradzki) jako atrakcyjnego ze względu na posiadane uniwersalne wartości historyczne i kulturowe. Formuła aplikacji mobilnej, jak i specyficzna tematyka mają w założeniu sprzyjać nowoczesnemu podejściu do promocji miast i regionów, w którym ważne jest wytworzenie potrzeby odwiedzenia jakiegoś miejsca w konkretnym celu - poczucia i doświadczenia specyficznego, historycznego klimatu oraz przeżycia przygody.


Twórcy aplikacji wdrożyli polską i rosyjską wersję językową oraz zadbali o to, aby korzystanie z niej było łatwe i przyjemne. Przewodnik po szlaku zamków gotyckich to prawdziwe kompendium wiedzy dla aktywnych turystów, chcących mieć w swoim smartfonie dostęp do bogatych opisów historycznych, ciekawostek i galerii zdjęć odwiedzanych zamków, a także pełną informację turystyczną w zasięgu ręki.

Informacje zaprezentowane są w przyjazny sposób, a dzięki wykorzystaniu geolokalizacji każdy użytkownik łatwo znajdzie drogę do każdego zamku na szlaku oraz dowie się, gdzie w okolicy odbywa się ciekawa impreza, co trzeba zobaczyć i zwiedzić oraz gdzie można smacznie zjeść i znaleźć nocleg.

Partnerzy projektu, Stowarzyszenie gmin „Polskie Zamki Gotyckie” wraz z wykonawcą – wmobi.pl zapowiadają dalsze prace nad aplikacją. W najbliższym czasie planowane jest wdrożenie wersji na iOS, kolejne wersje językowe, a przede wszystkim implementowanie questów, czyli mechanizmów gier terenowych i zabaw edukacyjnych dla użytkowników w oparciu o przygotowane scenariusze i wykorzystanie modułu GPS.

Szlak Zamków Gotyckich to idealna propozycja dla osób zainteresowanych historią, poznawaniem i odkrywaniem nieznanych faktów oraz ciekawostek związanych z ważnymi ośrodkami średniowiecznej Europy.

Pobierz aplikację z Google Play i zdobądź wszystkie zamki na szlaku.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5