Eliminacje Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur w Węgorzewie

2015-07-16 10:49:10(ost. akt: 2015-07-16 14:15:41)

Autor zdjęcia: http://www.7cudowmazur.pl

W sobotę, 18 lipca na jeziorze Mamry odbędą się ostatnie eliminacje Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. Po trzech rundach eliminacyjnych, które do tej pory odbyły się w Mikołajkach (6 czerwca), Mrągowie ( 4 lipca) i Giżycku (11 lipca) nadszedł czas na Węgorzewo.
Czwarte i ostatnie eliminacje Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur odbędą się właśnie u nas — w Węgorzewie. To dla żeglarzy szansa na awans do wielkiego finału w Rynie, który odbędzie się 22 sierpnia. Siedem największych miast regionu Wielkich Jezior Mazurskich postanowiło kontynuować znaną wszystkim kampanię "Mazury Cud Natury" i walczyć o dalsze zwiększanie popularności naszego regionu.

Projekt narodził się w ubiegłym roku i od tego czasu reprezentuje go Giżycko, Mikołajki, Mrągowo, Pisz, Ruciane-Nidę, Ryn oraz Węgorzewo. Oprócz widowiska jakim są same regaty na uczestników czeka wiele atrakcji na lądzie — w specjalnie przygotowanej strefie na kibiców czekają koncerty, pokazy, konkursy oraz wiele innych atrakcji. Organizatorzy przygotowali również konkurs z cenną nagrodą. Pięć osób, które jako pierwsze zgłoszą się w namiocie 7 Cudów Mazur stanie do walki o nagrodę główną — rower górski ufundowany w ramach promocji ścieżek rowerowych Green Velo.

Ostateczne zapisy będą przyjmowane w dniu zawodów od godz. 8.00 do 9.45 w biurze regat w Klubie Morskim LOK . Otwarcie regat zaplanowano w sobotę (18 lipca) o godzinie 10.00. Wręczenie pucharów i dyplomów dla najlepszych załóg odbędzie się o godz. 17.0. Po uroczystej dekoracji, uczestnicy żeglarskiego Grand Prix 7 Cudów Mazur spotkają się przy wspólnym ognisku. Organizatorzy zapraszają również wszystkich do udziału w koncertach odbywających się w ramach Dni Węgorzewa na placu Wolności (sobota: Boho, Raggabarabanda i Kamil Bednarek).

Samorządy Mikołajek, Mrągowa, Węgorzewa, Giżycka i Rynu określiły wspólne ramy strategii promocji regionu, na terenie którego funkcjonują. Dotyczy ona m.in. budowania nowych atrakcji turystycznych uzupełniających nie tylko dotychczasowe działania w poszczególnych miejscowościach. Będą to wydarzenia angażujące wszystkie samorządy. Przyświeca nam idea promocji szerokiej. Mazury to oczywiście żagle (cykl regatowy Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur), lecz nie tylko! Rowery, kajaki, tysiące pomysłów na atrakcje wodne i lądowe, ciekawa historia i dziedzictwo kulturowe regionu. Warto tu zajrzeć! Mazury uzależniają ... w cudowny sposób!

Organizatorzy o projekcie:

Na chętnych do dobrej zabawy czeka Strefa kibica 7 Cudów Mazur. Zapraszamy do węgorzewskiej ekomariny w godz. 10.00 —15.00! Turniej gier ruchowych dla rodzin z dziećmi to gwarancja doskonałej zabawy dla wszystkich uczestników i możliwość wygrania atrakcyjnych nagród w postaci ślizgawek wodnych czy sprzętów do uprawiania sportów plażowych. Na najmłodszych będą czekały konkursy z wiedzy przyrodniczej przygotowane przez Lasy Państwowe. Dorosłych, którzy nie boją się wyzwań, z pewnością zaciekawią darmowe rejsy po jeziorze Mamry katamaranem X-Cat. W planie sobotniej imprezy nie zabraknie pokazów ratowniczych, które popularyzują wśród turystów niezwykle ważną kwestię, jaką jest udzielanie pierwszej pomocy. Dodatkowo odwiedzający będą mogli sprawdzić swoją koordynację ruchową testując trickboardy (przyrząd wspierający zdolności motoryczne) oraz elektryczne longboardy (wydłużona deskorolka z własnym napędem)

Biuro Promocji UM w Węgorzewie/as:


10:00 - otwarcie strefy kibica 7 Cudów Mazur (rejsy katamaranem X-Cat, konkursy edukacyjne, pokazy, trickboardy oraz elektryczne longboardy)
10:00 - otwarcie regat ŻGP o Puchar 7CM i odprawa żeglarzy
11:00 - 15:00 - rodzinny turniej z atrakcyjnymi nagrodami
12:00 i 13:30 - pokazy ratownicze PCK Olsztyn
17:00 - ceremonia zakończenia regat i wręczenie nagród dla najlepszych załóg

Program imprezy::

(mk)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5