Kultura łowiecka na placu Wolności w Węgorzewie

2015-07-06 11:52:30(ost. akt: 2015-08-03 16:43:46)
X Regionalny Festiwal Kultury Łowieckiej, Węgorzewo, 4 lipca 2015 r.

X Regionalny Festiwal Kultury Łowieckiej, Węgorzewo, 4 lipca 2015 r.

Autor zdjęcia: Emilia Fedusio

W sobotnie popołudnie na placu w centrum miasta rozgościła się kultura łowiecka. A to za sprawą dziesiątego już Regionalnego Festiwalu Kultury Łowieckiej — festiwalu muzycznego, pachnącego i smacznego.
Kulturę łowiecką oglądaliśmy, słuchaliśmy i smakowaliśmy. Na scenie występowały zespoły muzyki myśliwskiej, kiermaszowe stoiska kusiły wyrobami z dziczyzny, najmłodsi brali udział w edukacyjnej ścieżce ekologicznej, którą przygotowali leśnicy. Dziesiąty Regionalny Festiwal Kultury Łowieckiej to także kulinarny konkurs dla węgorzewskich restauratorów. Podniebienia publiczności podbił Gościniec u Kalicha, zdobywając pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła Restauracja Wiarus, trzecie Karczma, czwarte Zakład Gastronomiczno-Hotelarski Jerzego Dziokana. Tradycyjnie, myśliwskie świętowanie nie mogło obejść się bez konkursu budowy urządzeń łowieckich. I tak pierwsze miejsce zajęło Koło Łowieckie Mazury, drugie — Wojskowe Koło Łowieckie Żbik, trzecie — Koło Łowieckie Cyranka. W konkursie strzeleckim najlepiej spisał się Piotr Sanczenko, drugie miejsce zajął Wojciech Zinkiewicz, a trzecie Martyna Zinkiewicz. W konkursie na najsmaczniejszą nalewkę zwyciężył Dariusz Gida, który przygotował Malinówkę babci Tosi. Drugie miejsce zajął Jacek Miszkiel z Orzechówkę ziołową. Trzecie miejsce zdobyła Wiśniówka lipowa według Jana, przygotowana również przez Jacka Miszkiela. Wyróżnienia otrzymali: Andrzej Wojciechowski, Alicja Świderska-Litwinienko, Marlena Kornacka, Jacek Miszkiel.

Zmagania Terenowe Hunter Off Road Cup 2015, Węgorzewo
Festiwalowi Kultury Łowieckiej towarzyszyły Zmagania Terenowe Hunter Off Road Cup 2015.
Wyniki
extreme elektryk
1. Piotr Pacewicz, Adrian Pacewicz Węgorzewo
2. Marcin Kopka Mrągowo
3. Piotr Mikiciuk, Mateusz Mikiciuk Węgorzewo
wyczyn
1. Sławomir Lisewski, Mariusz Żukowski Olsztyn
2. Marek Masło, Kamila Masło Reszel 4×4
3. Krzysztof Masło, Wojciech Sopyła Reszel 4×4
przygoda
1. Adam Soczewka, Dariusz Macewicz Węgorzewo
2. Tomasz Kondrusik, Dorota Kondrusik Węgorzewo
3. Łukasz Andrzejewski, Agnieszka Andrzejewska Węgorzewo


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5