Stanęli do walki o „Złoty Puchar Mazur”

2015-06-19 10:19:17(ost. akt: 2015-06-19 11:13:47)

Autor zdjęcia: www.sailingnet.pl

Przez trzy dni (12-14 czerwca) mieliśmy okazję podziwiać białe od żagli Święcajty. Po raz piętnasty zawodnicy klasy optymist stanęli do walki o Złoty Puchar Mazur.
W tym roku do żeglarskiej rywalizacji stanęło aż 187 uczestników z całej Polski, którzy już w czwartek zawitali do regatowej bazy — ośrodka wypoczynkowego "Zatoka Kal". Po uroczystym otwarciu, w którym udział wzięli również przedstawiciele władz samorządowych, zawodnicy wypłynęli na wyznaczony akwen rozpoczynając piętnaste już Eko Regaty o Puchar Burmistrza Węgorzewa „Złoty Puchar Mazur”.

- Pogoda ogólnie rzecz biorąc dopisała, jednak trochę brakowało wiatru - mówi organizator regat oraz prezes Węgorzewskiego Towarzystwa Regatowego Andrzej Kalafarski.
Pierwsze dwa dni rzeczywiście nie rozpieszczały młodych żeglarzy — słoneczna i niemal bezwietrzna pogoda nie ułatwiała walki, dużo bardziej sprzyjająca pogoda nadeszła wraz z ostatnim dniem regat. Mimo różnych warunków pogodowych zawodnikom udało się rozegrać wszystkie dziewięć zaplanowanych wyścigów.

Węgorzewo reprezentowały dwie zawodniczki: Natalia Rusinek oraz Hanna Kowalik, które pod banderą Uczniowskiego Żeglarskiego Klubu Sportowego Spinaker Węgorzewo pokonywały swoje słabości poprawiając dotychczasowe wyniki. O planach i marzeniach dziewczynek oraz o wrażeniach organizatorów przeczytacie w dzisiejszym wydaniu WT, zapraszamy do lektury!

(mk)

Wyniki oraz galeria zdjęć z piętnastych regat o „Złoty Puchar Mazur” dostępne są na stronie: www.sailingnet.plCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5