Radni i burmistrz złożyli ślubowanie

2024-05-07 16:00:00(ost. akt: 2024-05-08 10:16:48)

Autor zdjęcia: Monika Kacprzak

Pierwsza sesja Rady Miejskiej IX kadencji w Węgorzewie dbyła się 7 maja. Zapoczątkowała ona nową kadencję (2024-2029) Rady oraz burmistrza Gminy Węgorzewo.
Obrady rozpoczął radny senior, który przywitał nowo wybranych radnych, burmistrza i wszystkich gości zaproszonych na sesję Rady Miejskiej. Nowo wybrani radni odebrali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli ślubowanie. Podobnie zaświadczenie od miejskiego komisarza wyborczego o wyborze na burmistrza Węgorzewa odebrał Krzysztof Kołaszewski oraz złożył ślubowanie:

- Obejmując urząd burmistrza miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy.

- Bardzo serdecznie dziekuję mieszkańcom, którzy zaufali mi i oddali na mnie głos, ale też chciałbym zapewnić wszystkich tych, którzy oddali głosy na moje kontrkandydatki, że będę w swojej pracy starał się, aby zamierzenia, które inne komitety przedstawiały, były zrealizowane - powiedział burmistrz Krzysztof Kołaszewski. - Nasza gmina stanowi jedność i wszyscy oczekują od nas, abyśmy działali na rzecz miasta i budowania silnej wspólnoty. Liczę na dobra współpracę z Radą Miejską, wszystkimi pracownikami urzędu.

- Przed nami na pewno niełatwy czas, ale i duże nadzieje. Oczekujemy na środki z unijne z KPO, dzięki którym wiele zadań da się wspólnie zrealizować - dodał burmistrz.

Podczas pierwszesj sesji RM wybrano także przewodniczącego Rady. Na tę funkcję zgłoszono jedną kandydaturę - radnego Marka Lipskiego. W głosowaniu tajnym 13 głosami "za" Marek Lipski został wybrany przewodniczącym Rady Miejskiej Węgorzewa.
KT2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5