W Trygorcie edukacja pełna kreatywności

2024-01-22 09:41:26(ost. akt: 2024-01-22 10:02:41)

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie Trygort nad Mamrami

Kolejni goście w Trygorcie i moc inspiracji dla mieszkańców. W miniony weekend odbyło się dwudniowe spotkanie edukacyjne dla przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z województwa warmińsko-mazurskiego.
Pierwszego dnia odbyło się szkolenie poświęcone tematyce budowania partnerskich relacji między KGW a instytucjami lokalnymi, samorządami, organizacjami pozarządowymi i innymi KGW. Studia przypadków były inspiracją, a uczestnicy zyskali wiedzę na temat skutecznej współpracy. Prowadząca szkolenie trenerka Marta Florkowska z Garncarni w Kamionku Wielkim wykorzystała pracę z gliną dla zobrazowania tematu.

Drugi dzień to warsztaty wytwarzania tradycyjnego wieńca dekoracyjnego, które prowadziła florystka Iwona Molisak z KGW w Trygorcie. Uczestnicy uczyli się pleść wieńce z naturalnych gałązek. Atmosfera była nasycona kreatywnością, każdy miał okazję nie tylko odkryć tajniki wiklinowego rzemiosła, ale także wpleść swoją indywidualność w piękne, tradycyjne dzieło.

O niezwykle aktywnej trygorckiej społeczności, budowaniu mocnej lokalnej wspólnoty, najciekawszych zrealizowanych projektach opowiedziała Alicja Rymszewicz, sołtyska Trygortu.

Dwudniowe spotkanie edukacyjne zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Teraz MY w ramach projektu pod nazwą MOCna SIEĆ. Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

– Spotkanie edukacyjne w Trygorcie to niezapomniane doświadczenie dla naszych uczestników – podsumowała Magda Wellman, prezeska Stowarzyszenia Teraz My. Dało ono moc inspiracji do podejmowania społecznych działań przez uczestniczące koła gospodyń wiejskich z naszego województwa.
Stowarzyszenie Trygort nad Mamrami


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5