Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Pożegnaliśmy wspaniałego dyrektora i pedagoga …

… człowieka z ogromną pasją. We wtorek, 20.06.2017 r., w Miejskim Przedszkolu Nr 1 "Bajka" w Szczytnie odbyła się uroczystość pożegnania Pani Dyrektor Grażyny Brulińskiej, która z końcem sierpnia odchodzi na zasłużoną emeryturę.

W uroczystości wzięli udział: Pani Danuta Górska Burmistrz Miasta Szczytno, Pan Robert Dobroński Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej, Pan Andrzej Materna Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie, rodzina Pani Dyrektor, Rada Rodziców, rodzice, dzieci, byli i obecni pracownicy przedszkola. Zwierzchnicy serdecznie podziękowali Pani Dyrektor za wzorową, długoletnią pracę i poświęcenie się bez reszty dzieciom. Uhonorowali też drobną gratyfikacją finansową.
Pan A. Materna ciepło wspominał długoletnią, bo 25 letnią współpracę i życzył realizacji dalszych osobistych celów.
Pani Grażyna Brulińska ma za sobą 42 letni staż pracy. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 1975 r. Funkcję dyrektora przedszkola pełni od 1984 r., 8 lat w Przedszkolu Nr 6 i 25 lat w „Bajce”. Przez cały ten okres realizowała swoje marzenie i wizję przedszkola „Stwórzmy dzieciom wspaniałą „Bajkę”.
Na uroczystość pożegnalną przedszkolaki przygotowały krótki program artystyczny. Były też upominki wykonane własnoręcznie przez dzieci. Pracownicy wręczyli Pani Dyrektor 42 róże wyrażając szacunek dla Jej pracy pełnej codziennych wyzwań. W „Laudacji dla emeryta” zapewnili, że życie na emeryturze też niesie ze sobą wiele nowych spraw. Rodzinie zaś wręczyli rozkład dnia, którego bezwzględnie muszą przestrzegać, aby nasza Emerytka nie zapomniała o przedszkolu. Na zakończenie uroczystości Koncert a-moll J. B. Accolay na skrzypcach zagrał nasz wychowanek Kamil Zawadzki, a akompaniowała mu Pani Martyna Chomuszko ze szkoły muzycznej. Był też tort i poczęstunek dla wszystkich gości.
Żegnając Panią Dyrektor, poprosiliśmy o pomoc i wsparcie, ponieważ doświadczenie zawodowe Pani Dyrektor jest ogromną wartością i na pewno przyda nam się bardzo w dalszej pracy z dziećmi.

Autor: Bożenna Duda
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: nauczycielka oraz opublikowany na portalu Szczytno: Pożegnaliśmy wspaniałego dyrektora i pedagoga …
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5