Przedszkolaki ze Spychowa mają wielkie serca! Z okazji Mikołajek zebrały karmę dla bezdomnych zwierząt

2023-12-08 11:00:38(ost. akt: 2023-12-08 11:25:03)

Autor zdjęcia: Przedszkole w Spychowie

Zima to trudny czas dla bezdomnych zwierząt. W przedszkolu w Spychowie wszystkie dzieci wraz z opiekunami pamiętały nie tylko o sobie, ale także o zwierzętach, które w tym okresie potrzebują największego wsparcia i pomocy.
Wszyscy z ochotą włączyli się do akcji "Świąteczna paka dla zwierzaka". Dzieci z przedszkola w Spychowie bardzo zaangażowały się w zbiórkę karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt.
Obrazek w tresci

- Przynieśliśmy karmy, przekąski, koce, a także zabawki dla zwierzaków - mówią opiekunowie przedszkolaków. - Celem naszej akcji jest uwrażliwienie dzieci na los innych zwierząt. Podczas zajęć dzieci nabyły umiejętności dbania i pielęgnowania o pupili oraz prawidłowych postaw wobec zwierząt. Chcemy, by dzieci uczyły się odpowiedzialności i aby kształtowały postawy przyjaciela zwierząt.
Obrazek w tresci

Przedszkolaki już w listopadzie przynosiły karmę dla ptaków, które przylatują do szkolnego karmika. Całe przedszkole udowodniło, że ma ogromne serce dla tych bezbronnych istot. Pamiętajmy o nich zawsze, ponieważ "Ratując jedno zwierzę nie zmienimy całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego zwierzęcia".
Obrazek w tresci

Dzień ten stał się okazją do zgłębienia wiadomości na temat pielęgnacji i opiekowania się zwierzętami. Przedszkolaki dowiedziały się, że zwierzę to nie tylko przyjemność ale również obowiązek. Wiedzą też, że pies i kot to najlepszy przyjaciel człowieka i nieważne czy jest duży, mały, biały, czarny, z krótką czy z długą sierścią – każdy jest wyjątkowy i musi być otoczony miłością.

Na koniec dzieci zrobiły pracę plastyczna piesków i dorysowały prezenty, o jakich mogłyby marzyć zwierzęta ze schroniska.
Obrazek w tresci

Wielkie brawa dla tych małych, wielkich miłośników zwierząt!

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5