Sprawca przestępstw zniszczenia mienia oraz niezatrzymania się do kontroli został zatrzymany. 22-latek usłyszał już zarzuty

2023-12-08 09:54:52(ost. akt: 2023-12-08 10:05:28)

Autor zdjęcia: arch. Policja

Szczycieńscy kryminalni wytypowali i zatrzymali sprawcę trzech czynów zabronionych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty popełnienia dwóch przestępstw zniszczenia mienia oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej na wydane polecenie przez policjantów.
W niedzielę przed północą (03.12.2023 r.) funkcjonariusze interweniowali w jednej z miejscowości na terenie gminy Szczytno, gdzie sprawca uszkodził bramę wjazdową na posesję oraz furtkę, czym spowodował straty w wysokości 3000 złotych na szkodę 45-letniego właściciela posesji. Mężczyzna opowiedział policjantom, jak wyglądał sprawca przestępstwa oraz jakim samochodem odjechał spod jego posesji.

Funkcjonariusze po przyjęciu zgłoszenia od mężczyzny patrolowali rejon miejscowości i zauważyli samochód marki Audi, którym prawdopodobnie jechał sprawca. Mundurowi wydali polecenie zatrzymania samochodu do kontroli drogowej z wykorzystaniem sygnałów świetlnych i dźwiękowych, lecz kierowca nie zatrzymał się, znacznie przyspieszył i zaczął uciekać leśnymi drogami. Policjanci podjęli próbę zatrzymania samochodu a następnie pościg, jednak mężczyzna oddalił się.

Dzięki przeprowadzonym czynnościom operacyjnym w poniedziałkowe popołudnie (04.12.2023 r.) kryminalni zatrzymali kierowcę samochodu, którym był 22-letni mieszkaniec Szczytna. W toku przeprowadzanych czynności policjanci ustalili również, że jest on sprawcą zdarzenia, do którego doszło w nocy z 13 na 14 listopada 2023 roku w jednej z miejscowości na terenie gminy Szczytno. 22-latek dokonał przestępstwa zniszczenia mienia poprzez podpalenie drzwi wejściowych do budynku. Pokrzywdzony mężczyzna oszacował straty na kwotę 5000 złotych.

Mieszkaniec Szczytna usłyszał już zarzuty i niebawem stanie przed sądem, gdzie będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny.
(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5