Natalia Hajn zdobyła tytuł Wicemistrzyni Świata w kategorii Junior. Gratulacje!

2023-11-29 10:32:12(ost. akt: 2023-11-29 09:45:41)
Natalia Hajn  w Japonii zdobyła tytuł Wicemistrza Świata w kategorii Junior

Natalia Hajn w Japonii zdobyła tytuł Wicemistrza Świata w kategorii Junior

Autor zdjęcia: SKKK

Kolejny raz zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate dostarczyli nam wielu powodów do dumy, sławiąc nasz region. 25-26. listopada br. w Shizuoka w Japonii odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin SO-Kyokushin.
Troje zawodników z SKKK Best TEAM Zembrzuski Dojo reprezentowało nasz kraj na Mistrzostwach Świata Karate SO-Kyokushin z Japonii, Olaf Szempliński, Jan Rogala oraz Natalia Hajn. Samo uczestnictwo w mistrzostwach jest już ogromnym wyróżnieniem, a zdobycie medalu w Japonii nie lada wyczynem. Tej sztuki dokonała Natali Hajn zdobywając tytuł Wicemistrza Świata w kategorii Junior.
Obrazek w tresci

FOT. IKO SO-KYOKUSHIN POLAND
Na drodze do upragnionego mistrzostwa Natalia trzykrotnie spotykała się z zawodniczkami z Japonii. Pierwszą przeciwniczkę Natalia pokonała zdecydowanie na punkty, w kolejnym pojedynku po wspaniałym kopnięciu obrotowym na głowę zdobyła wazarri. W walce finałowej też nie było łatwo. Po pierwszej rundzie sędziowie ogłosili remis i zarządzili dogrywkę, w której to pod koniec nieznaczną przewagę uzyskała japonka i tym samym to ona zdobyła tytuł mistrzyni świata. Olaf Szempliński i Jan Rogala po wygraniu pierwszych walk, przegrali kolejne i odpadli z turnieju na poziomie ćwierćfinałów. Wszystkie walki stoczyli z zawodnikami gospodarzy. I choć musieli pogodzić się z werdyktem sędziów to niedosyt pozostał, gdyż japońskie sędziowanie pozostawiało wiele do życzenia.

- Każdy kto choć trochę zna specyfikę japońskich turniejów ten wie jak trudno walczy się z japońskimi zawodnikami na ich terenie – komentuje shihan Piotr Zembrzuski, który w Japonii pełnił funkcję trenera Kadry Narodowej. – Niemniej jestem bardzo dumny z postawy moich podopiecznych, gdyż każdy z nich zostawił serce na macie. Cała reprezentacja Polski przywiozła tylko i aż trzy puchary, dwa za drugie miejsce i jeden za trzecie. Tym bardziej cieszy fakt, że jeden z nich należy do SKKK Best TEAM Zembrzuski DOJO.
Obrazek w tresci

Fot. IKO SO-KYOKUSHIN POLAND
Wspaniałą przygodę przeżyli nasi zawodnicy w Japonii, przy okazji dostarczając nam wiele niezapomnianych emocji, a zdobyte doświadczenie na pewno wykorzystają w przyszłości. Wszyscy reprezentanci z SKKK po raz pierwszy odwiedzili kraj Kwitnącej Wiśni i choć każdy na swój sposób odbierał kulturę dalekiego wschodu to wszyscy się zgodzi, że chętnie powrócą tam jeszcze raz.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5