Nieodpowiedzialny „kierowca” wraz z poszukiwanym trzema listami gończymi pasażerem zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty

2023-11-28 18:31:00(ost. akt: 2023-11-28 18:35:38)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którego „kierowcą” był mężczyzna z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów. Jeden z pasażerów natomiast był poszukiwany trzema listami gończymi. Mężczyzna posiadał przy sobie także narkotyki. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, na które odpowiedzą przed sądem.
We wtorek (21.11.2023 r.) w Szczytnie przy ul. Pasymskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, którym podróżowały cztery osoby.

W trakcie przeprowadzania czynności funkcjonariusze ujawnili, że 28-letni „kierowca” posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto okazało się, że jeden z pasażerów jest osobą poszukiwaną trzema listami gończymi. 23-letni mieszkaniec gminy Wielbark posiadał przy sobie także narkotyki w postaci suszu roślinnego i białego proszku.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy w Szczytnie. W wyniku przeprowadzonych czynności przez kryminalnych mężczyźni usłyszeli również zarzut kradzieży krowy z jednego z gospodarstw na terenie gminy Wielbark. 23-letni pasażer został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności.

(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5