VIII Andrzejkowy Bieg Morsów już sobotę w Szczytnie. Przyjdź i pomóż Zuzi!

2023-11-24 08:30:00(ost. akt: 2023-11-23 23:33:48)

Autor zdjęcia: Morsy Szczytno # RESET

VIII Andrzejkowy Bieg Morsów połączony będzie z Otwarciem Sezonu Morsowego. Zapraszamy 25 listopada na Plażę Miejską w Szczytnie. Tradycyjnie impreza będzie połączona z akcją charytatywną dla Zuzi Prusik.
Już w najbliższą sobotę, 25 listopada sezon na morsowanie zostanie oficjalnie rozpoczęty. Tradycyjnie, morsy organizują przy tym wydarzeniu akcję charytatywną, w której zebrane środki przekażą dla Zuzi Prusik.
Dziewczynka przyszła na świat z szeregiem rzadkich wad wrodzonych, określanymi inaczej jako zespół Kabuki. Jest to m.in. obniżone napięcie mięśniowe i wiotkość, wada wzroku oraz rozszczep podniebienia, przez który dziewczynka musiała przejść kilkuetapowe leczenie operacyjne. Do wszystkiego doszła cukrzyca i podejrzenie padaczki.
Zuzia jest pod stałą opieką specjalistów m.in. logopedy ze względu na zaburzenia mowy. Ze względu na nieprawidłowe napięcie mięśniowe Zuzia ma problemy z utrzymywaniem równowagi, przyjmuje nieprawidłową pozycję ciała podczas siedzenia i stania, szybko się męczy oraz ma spore trudności w koordynacji ruchowej. Dalsze leczenie, rehabilitacja i możliwe operacje są niezbędne do dalszego rozwoju dziewczynki.

- Pomagać zawsze warto - mówi Jarosław Kordek, szef szczycieńskich morsów. - Choć uwielbiamy sie kąpać w lodowatej wodzie, to mamy gorące serca otwarte na potrzeby innych - szczególnie chorych dzieci. Zachęcamy do licytacji oraz zakupu ciast. Zebrane środki przekażemy na leczenie Zuzi. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa, kibicowania zawodnikom i udziału w licytacjach!

Wydarzenie, którego organizatorami są Morsy Szczytno # RESET, zostało objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Szczytno Krzysztofa Mańkowskiego.
Szczegóły na plakacie.
Obrazek w tresci

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5