Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szczytnie

2023-11-12 13:20:03(ost. akt: 2023-11-12 13:59:40)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Szczytnie

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szczytnie odbyły się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz przy pomniku Orła Białego. Uroczystości zgromadziły mieszkańców, organizacje i władze powiatu, miasta i gminy. Kwiaty pod pomnikiem Orła Białego złożył m.in. Jarosław Matłach Starosta Szczycieński i Sylwia Jaskulska wicemarszałkini Województwa W-M.
Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada, jest jednym z najważniejszych dni w polskim kalendarzu. To właśnie tego dnia, w 1918 roku, Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. W tym wyjątkowym dniu mieszkańcy Szczytna i okolic spotkali się, by uczcić 105. rocznicę odzyskania suwerenności przez Polskę.
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie odbyła się Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę. Nabożeństwo miało szczególny charakter, skupiając się na uczczeniu tych, którzy walczyli o niepodległość Polski przez wiele pokoleń.
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Po zakończeniu Mszy Świętej, uczestnicy uroczystości wyruszyli w przemarsz ulicami miasta na skwer, gdzie znajduje się pomnik Orła Białego. Tam odbyły się
kolejne uroczystości.
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5