Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Szczytnie Upamiętnili 105. rocznicę odzyskania niepodległości

2023-11-12 11:38:32(ost. akt: 2023-11-12 11:46:18)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Szczytnie

W Zespole Szkół Nr 3 w Szczytnie, uczniowie uczcili 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w sposób wyjątkowy. Podczas uroczystości z okazji święta 11 listopada zaprezentowali inscenizację historyczną, która poruszyła serca wszystkich obecnych.
Święto 11 listopada, obchodzone w Polsce jako Narodowe Święto Niepodległości, ma szczególne znaczenie dla całego narodu. Dla uczniów Zespołu Szkół Nr 3 w Szczytnie było to ważne wydarzenie, które postanowili uczcić w wyjątkowy sposób. Dziś, podczas uroczystości zorganizowanej w szkole, zaprezentowali niezwykłą inscenizację historyczną, upamiętniającą 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Obrazek w tresci

Uczniowie przygotowali to wydarzenie z ogromnym zaangażowaniem. Wcielili się w role bohaterów i postaci historycznych, odtwarzając kluczowe momenty związane z walką o niepodległość. Wspólnie stworzyli widowisko, które nie tylko przypomniało o ważnych wydarzeniach z przeszłości, ale także przybliżyło ich kolegom i koleżankom historię Polski.
Obrazek w tresci

Całe przedstawienie dopełniła oprawa muzyczna - patriotyczne pieśni i utwory związane z historią Polski.
Obrazek w tresci

Uroczystość zgromadziła nie tylko uczniów i nauczycieli, ale także lokalne władze samorządowe, które wspierały młodych artystów i doceniły ich wkład w upamiętnienie ważnej rocznicy.
- Inicjatywa uczniów jest dowodem na to, że młode pokolenie jest świadome historii kraju i troszczy się o dziedzictwo narodowe - mówi Jarosław Matłach Starosta Szczycieński.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5