SKKK BEST TEAM ZEMBRZUSKI DOJO zajął 4 miejsce drużynowo

2023-11-08 08:35:20(ost. akt: 2023-11-08 08:51:27)

Autor zdjęcia: Arch. SKKK

W Bydgoszczy odbyła się 8 edycja międzynarodowego turnieju karate Kyokushin pod nazwą Young Oyama`s CUP z udziałem 305 zawodników z 34 klubów z Polski, Łotwy i Niemiec. Sędzią głównym turnieju był shihan Piotr Zembrzuski 5 dan.
Co roku zawodnicy ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate BEST TEAM uczestniczą w tym prestiżowym wydarzeniu, wiec i tym razem nie mogło być inaczej. Do Bydgoszczy pojechało 23 wojowników, spora grupka najwierniejszych fanów czyli rodziców oraz cuwająca nad wszystkim sensei Ewelina Mirosław 3 dan. W tak wspaniałej, niemal rodzinnej atmosferze medale sypały się jak z rękawa. Największy sukces odnotowali na swoim koncie: niezawodna Łucja Dragun oraz Mikołaj Barański. Oboje wygrali swoje kategorie w Kumite, a Łucja dodatkowo, jako jedyna, zdobyła srebro w konkurencji Kata.
Obrazek w tresci

- Trenująca na co dzień pod okiem sensei Eweliny, Łucja stała się naszym „pewniakiem” do medalu ponieważ z każdych zawodów wraca z trofeum – komentuje shihan Piotr Zembrzuski i dodaje – Jej kategoria wiekowo-wagowa jest zawsze najliczniej obsadzona więc żeby mogła cieszyć się z medalu często musi stoczyć trzy, cztery pojedynki.
Obrazek w tresci

Tak też był i tym razem, Łucja Dragun w pięknym stylu wygrała cztery walki w tym dwie przed czasem. Cieszy fakt, że trenerzy SKKK Best Team w swoim systemie szkoleniowym zachowują ciągłość i na horyzoncie pojawiają się kolejni zawodnicy, którzy zaczynają regularnie stawać na podium. Jednym z nich jest młodziutki Adam Przychodko, który w Bydgoszczy pokazał co znaczy Duch Walki. W sumie stoczył cztery pojedynki przegrywając dopiero w finale z zawodnikiem z Łotwy. Ale największe słowa uznania zebrał po półfinałowym pojedynku. Po dwóch rundach sędziowie nie mogli zdecydować się komu przyznać zwycięstwo. W takim przypadku decyduje różnica wagi. Przeciwnik Adasia ważył o 4,1 kg więcej i tym samym nasz zawodnik został zwycięzcą. Przy czym trzeba nadmienić, że była to kategoria wagowa do 30 kg., więc 4 kg to spora różnica.
Obrazek w tresci

Lista nagrodzonych:
1 miejsce:
Łucja Dragun (kumite)
Mikołaj Barański

2 miejsce:
Łucja Dragun (kata)
Antoni Szczepanek
Adam Przychodko

3 miejsce:
Kasia Młynarczyk
Jakub Gudzbeler
Piotr Napiórkowski
Dawid Kaliszewski
Olaf Czauderna
Hania Argalska
Aleks Dragun

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5