Pracowity weekend szczycieńskich policjantów na drogach

2023-11-06 18:51:52(ost. akt: 2023-11-06 19:00:47)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Miniony weekend był pracowity dla policjantów dbających o bezpieczeństwo na drogach powiatu szczycieńskiego. Mimo licznych apeli, w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych, decydując się na jazdę pomimo wcześniej wypitego alkoholu.
W piątek (03.11.2023 r.) z samego rana mundurowi pracowali na drodze krajowej nr 57, gdzie 51–letni mieszkaniec Wielbarka jadąc samochodem Audi uderzył w zwierzynę, która niespodziewanie wybiegła z lasu. Policjanci zbadali trzeźwość kierowcy. Mężczyzna był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń w wyniku zdarzenia.

Tego samego ranka (03.11.2023 r.) w Wielbarku policjanci szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu Renault. 62–letni mieszkaniec województwa mazowieckiego nie wywiązał się z obowiązku wykonania badań technicznych swojego samochodu w określonym terminie. Mundurowi ukarali mężczyznę mandatem i zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu.

Natomiast w miejscowości Rozogi policjanci zatrzymali kierowcę samochodu Citroen, który nie zastosował się do zakazu wyprzedzania na drodze. Za popełnione wykroczenie 27–letni mieszkaniec województwa mazowieckiego został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Wieczorem (03.11.2023 r.) w Szczytnie przy ul. Władysława IV policjanci zauważyli kierowcę samochodu BMW, który popełnił wykroczenie. 22–letni mieszkaniec Szczytna nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej na przejeździe kolejowym, gdzie był nadawany naprzemienny sygnał czerwonego światła. Mężczyzna skorzystał z prawa odmowy przyjęcia mandatu i odpowie przed sądem w związku z popełnionym wykroczeniem.

W sobotni ranek (04.11.2023 r.) szczycieńscy mundurowi pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na trasie Jedwabno – Czarny Piec. Mieszkanka gminy Wielbark kierując swoim samochodem Audi straciła panowanie nad pojazdem i wpadła w poślizg. 20–latka zderzyła się z jadącym z naprzeciwka samochodem KIA, którym podróżował 37–letni mieszkaniec Jedwabna wraz z 35–letnią mieszkanką Jedwabna. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Za spowodowanie kolizji policjanci ukarali 20–latkę mandatem oraz punktami karnymi.

Tego samego dnia wieczorem (04.11.2023 r.) policjanci patrolując miasto Szczytno zauważyli na ul. Chrobrego zdarzenie drogowe. Mieszkanka województwa mazowieckiego jadąc samochodem Daewoo nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego najechała na rosnący wzdłuż drogi żywopłot. 26–latka była trzeźwa i nie odniosła żadnych obrażeń w wyniku zdarzenia. Kobieta została ukarana mandatem.

Mundurowi cały czas apelują, aby zwracać uwagę na stan trzeźwości innych uczestników drogi i reagować, gdy ich zachowanie na to wskazuje. W niedzielny ranek (05.11.2023 r.) na terenie gminy Jedwabno policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy. Mundurowi natychmiast udali się na trasę, którą poruszał się kierowca samochodu Volkswagen. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci ujawnili również, że 24–letni mieszkaniec gminy Szczytno jest osobą poszukiwaną celem odbycia kary aresztu. Po zbadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, funkcjonariusze otrzymali wynik prawie promila alkoholu. „Kierowca” został zatrzymany i przewieziony do aresztu. Mężczyzna stanie przed sądem i będzie musiał odpowiedzieć za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Tego samego dnia (05.11.2023 r.) w miejscowości Rozogi policjanci podczas kontroli drogowej samochodu KIA ujawnili, że pojazd nie został poddany badaniom technicznym w wyznaczonym terminie. W związku z tym zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu a 47–letnia mieszkanka gminy Dźwierzuty została ukarana mandatem.

Po południu (05.11.2023 r.) w Wielbarku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód Honda, u którego zauważyli brak jednego ze świateł mijania. W trakcie kontroli funkcjonariusze odkryli, że 45–letni mieszkaniec Szczytna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna niebawem będzie musiał stanąć przed sądem i odpowiedzieć za swój czyn. Natomiast za brak światła mijania w samochodzie 45–latek został ukarany mandatem.

Kolejnym kierowcą, który nie dopilnował obowiązku wykonania obowiązkowych badań technicznych swojego samochodu okazał się 67–letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Policjanci w niedzielny wieczór (05.11.2023 r.) zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Volvo i w związku z popełnionym wykroczeniem ukarali mężczyznę mandatem oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5