Podsumowanie weekendu na szczycieńskich drogach. Zdarzenia drogowe z udziałem zwierzyny leśnej

2023-10-31 08:58:19(ost. akt: 2023-10-31 09:08:47)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Policja

Mimo wielu apeli kierowanych do kierowców nadal dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej. W miniony weekend szczycieńscy policjanci ponownie obsługiwali takie zdarzenia.
W piątkowe popołudnie (27.10.2023 r.) w miejscowości Szymanki szczycieńscy mundurowi obsługiwali kolizję ze zwierzęciem. 48–letni mieszkaniec powiatu biskupieckiego jechał samochodem ciężarowym iveco i uderzył w jelenia, który wyskoczył na jezdnię przed jadący samochód.

Do podobnego zdarzenia drogowego doszło w sobotę (28.10.2023 r.). Na trasie DK – 58 w pobliżu miejscowości Krawno 25–letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego uderzył w zwierzę leśne, które wybiegło z lasu i uderzyło w samochód Fiat, którym kierował.
Na szczęście obaj kierowcy byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń.

Tego samego dnia (28.10.2023 r.) wieczorem do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem zwierzyny leśnej doszło na drodze krajowej nr 53. Pomiędzy miejscowościami Młyńsko i Olszyny kierowca samochodu osobowego chrysler chciał uniknąć zderzenia z łosiem zjeżdżając na lewy pas jezdni. Mimo to mieszkaniec gminy Szczytno uderzył w stojące na drodze zwierzę a następnie w jadący samochód z naprzeciwka. Samochodem volkswagen kierowała mieszkanka gminy Szczytno. Wraz z kobietą podróżował jej mąż i 2–letnie dziecko. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do szpitali. Na szczęście obrażenia nie były poważne. Kierowcy byli trzeźwi.

W piątek (27.10.2023 r.) popołudniu podczas kontroli drogowej w miejscowości Wielbark policjanci ujawnili kierowcę, który nie posiadał uprawnień. 44-letni mieszkaniec województwa kujawsko – pomorskiego za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem i może otrzymać karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Tego samego dnia (27.10.2023 r.) wieczorem w Szczytnie przy ul. Odrodzenia policjanci pracowali na miejscu kolizji dwóch samochodów. 20–letnia kobieta podczas wykonywania manewru cofania nie zachowała należytego odstępu i uderzyła w samochód volvo, którym kierował 44–letni mieszkaniec gminy Szczytno. Nikt nie potrzebował pomocy medycznej a kierowcy byli trzeźwi. Kobieta została ukarana mandatem oraz punktami karnymi.

W sobotni ranek (28.10.2023 r.) na terenie gminy Szczytno policjanci szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej samochód volkswagen, którym kierował 44–letni mężczyzna. Jak się okazało, był on nietrzeźwy. Nieodpowiedzialny kierowca został zbadany przez policjantów, którzy otrzymali ponad promil w wydychanym powietrzu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za swój czyn.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego tego samego ranka (28.10.2023 r.). 40–letni kierowca samochodu volkswagen przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym aż o 61 km/h. Mężczyzna został ukarany przez policjantów mandatem oraz punktami karnymi. Mieszkaniec województwa lubuskiego stracił również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

W niedzielny wieczór (29.10.2023 r.) policjanci w miejscowości Wesołowo również zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h. Mieszkaniec województwa mazowieckiego został ukarany mandatem, punktami karnymi a także zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Apelujemy po raz kolejny o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. W ostatnim czasie dochodzi do wielu zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej. Nie brakuje też nieodpowiedzialnych kierowców, którzy przekraczają prędkość lub kierują samochodem w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że za bezpieczeństwo na drodze odpowiada każdy uczestnik ruchu drogowego.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5