PUCHAR POLSKI W KARATE KONTAKTOWYM

2023-10-25 15:16:39(ost. akt: 2023-10-25 09:28:44)

Autor zdjęcia: SKKK

21. października Sandomierz był gospodarzem Pucharu Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego. Na sandomierskich matach zameldowało się 276 zawodników z 34 klubów, w tym pięcioro wojowników z Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate.
Na wstępie trzeba wspomnieć, że władze PZKK wprowadziły przepis, mówiący o tym, że w PP musi odbyć się walka o trzecie miejsce, a wszystko po to, żeby uniknąć sytuacji, w której zawodnik nie wygra nawet jednej walki a mimo to otrzymuje medal, tak jak niestety jest w wielu innych organizacjach. Dzieje się tak ponieważ w Polsce odbywa się bardzo dużo turniejów i często do danej kategorii zgłasza zbyt mało chętnych.
Obrazek w tresci

Sezon startowy rozkręcił się nam na dobre a nasi karatecy z SKKK Best Team Zembrzuski DOJO od początku września już kilka krotnie sprawdzali swoją formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Japonii. Start w mieście „Ojca Mateusza” mogą również zaliczyć do udanych, ponieważ cała piątka wróciła do Szczytna z pucharami: złoty wywalczyła Natalia Hajn, srebrny przywieźli Olaf Szempliński, Jan Rogala i Łucja Dragun a brązowy przypadł Martynie Wiśniewskiej, która w ostatnich sekundach, rzutem na taśmę zapewniła sobie trzecie miejsce.
Obrazek w tresci

- Był to kolejny sprawdzian, na zdecydowanie wyższym poziomie niż przed dwoma tygodniami, dla naszych kadrowiczów – komentuje Shihan Piotr Zembrzuski, i dodaje – Nie wszystko poszło zgodnie z założeniami, ale właśnie po to są zawody kontrolne aby przygotować się na takie sytuacje. Znamy już drabinki MŚ więc teraz czeka nas przygotowanie strategii walki pod kontem poszczególnych przeciwników.
Obrazek w tresci

Dzięki wspaniałej postawie całej piątki SKKK Best Team Zembrzuski DOJO zajął piąte miejsce drużynowo. Lekkich kontuzji doznali Olaf i Natalia. Z obawy przed pogłębieniem się urazu shihan Piotr Zembrzuski po rozmowach z zawodnikami podjął decyzję, o rezygnacji ze startu Polish Open w Limanowej i tym samym start w PP PZKK był ostatnim sprawdzianem przed listopadowymi MŚ.

Mocno trzymamy kciuki i aby wszystko poszło zgodnie z planem i powodzenia w Japonii OSU.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5