Niosą nadzieję, pomagają w potrzebie…

2023-10-23 11:19:33(ost. akt: 2023-10-23 11:24:48)

Autor zdjęcia: Akademia Policji w Szczytnie

Niosą nadzieję, pomagają w potrzebie… Mowa o słuchaczach, studentach oraz kadrze Akademii Policji w Szczytnie, którzy wzięli udział w IV Wielbarskim Biegu Leśnym- biegu charytatywnym, z którego całkowity dochód z opłat startowych trafił do Adasia ze Szczytna potrzebującego środki na leczenie nowotworu.
Nie liczył się ani czas, ani zwycięstwo. IV Wielbarski Bieg Leśny, którego organizatorem było Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Wielbarskiej, odbył się w celu zebrania środków na leczenie Adasia ze Szczytna, u którego zdiagnozowano wznowę złośliwego nowotworu - mięsaka Ewinga.

Opłaty startowe, które wnieśli zawodnicy wydarzenia pozwolą na finansowanie leczenia celowanego lub przynajmniej alternatywnego, w oparciu o przeprowadzone badania genetyczne próbek histopatologicznych, które aktualnie są realizowane w Ośrodku Badawczym Oncompass Medicine GmbH.
Obrazek w tresci

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, również wśród słuchaczy, studentów oraz kadry Akademii Policji w Szczytnie.
Możliwość pomocy potrzebującym przyniosła uczestnikom wiele radości. Tego rodzaju inicjatywy nie tylko dają ogromną satysfakcję z pomocy innym, ale także promują aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Nie bez znaczenia miało również miejsce, w którym odbywały się zawody. Trasa biegła wokół pięknego jeziora Głęboczek.
Obrazek w tresci

„Czasami nasze własne światło gaśnie i jest ponownie zapalane przez iskrę pochodzącą od innej osoby. Każdy z nas ma powód, by myśleć z głęboką wdzięcznością o tych, którzy rozpalili w nas płomień.” (Albert Schweitzer). Studenci, słuchacze, kadra Akademii Policji w Szczytnie niejednokrotnie udowodniła, że potrafi rozpalić nawet maleńką iskierkę i dać nadzieję na lepsze jutro, tym, którzy tej pomocy potrzebują. Za Państwa ogromne serca serdecznie dziękujemy!

Akademia Policji w Szczytnie

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5