Mityng na bank musi się udać! Otwarcie Stadionu Miejskiego w Szczytnie

2023-10-20 09:32:37(ost. akt: 2023-10-20 10:01:05)

Autor zdjęcia: Jacek Konieczny

W sobotę, 21 października na zmodernizowanym stadionie w Szczytnie, rodzinnym mieście Konrada Bukowieckiego, odbędzie się uroczyste otwarcie stadionu przy ulicy Śląskiej i mityng Bank Spółdzielczy w Szczytnie Jurand Cup. W tym roku obok kulomiotów rywalizować będą również tyczkarze.
W sobotę, 21 października 2023 roku o godzinie 13:00 oficjalnie otwarty zostanie Stadion Miejski w Szczytnie! To będzie dzień pełen atrakcji, radości, sportowych emocji i wspólnego świętowania.
Rozpoczęcie imprezy o godz. 13.00.

Przed rokiem mityng w Szczytnie otwierał lekkoatletyczny sezon, natomiast w tym roku go zakończy. 21 października odbędzie się mityng Bank Spółdzielczy w Szczytnie Jurand Cup. Na otwarcie stadionu mieszkańcy czekali wiele lat. – Bardzo się cieszę, że w Szczytnie będą wreszcie bardzo dobre warunki do trenowania, bo ja nie pamiętam czasów, gdy ten stadion był w dobrym stanie – przyznaje Konrad Bukowiecki, czołowy polski kulomiot, który kolejny raz organizuje mityng.

W poprzednich latach kulomioci rywalizowali m.in. na głównym placu w Szczytnie oraz na plaży miejskiej, a teraz, razem z tyczkarzami, pokażą się na pięknym stadionie.

Zresztą nie tylko oni, bo w ramach uroczystości otwarcia obiektu odbędą też m.in. mecze piłkarskie, pokazy sztuk walki i zawody dla dzieci oraz występy muzyczne.
Niestety, Konrad Bukowiecki, który jest organizatorem zawodów lekkoatletycznych, sam najprawdopodobniej w nich nie wystąpi.
- Moja sytuacja zdrowotna mi na to nie pozwoli, bo to po prostu mogłoby być niebezpieczne. Przypominam, że do igrzysk olimpijskich muszę sobie radzić z zerwanym więzadłem - wyjaśnia kulomiot AZS UWM Olsztyn. - Ale będzie duża grupa dobrych polskich kulomiotów, także dziewczyn, i utalentowanej młodzieży, więc mityng Bank Spółdzielczy w Szczytnie Jurand Cup 2023 na pewno będzie bardzo ciekawy – zapewnia Konrad Bukowiecki.

W zawodach wystartują m.in. czołowi polscy kulomioci Rafał Kownatke, Sebastian Łukszo, Andrzej Gudro i Wojciech Marok. Partnerami imprezy są Bank Spółdzielczy w Szczytnie, miasto Szczytno oraz marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.
Będzie to już czwarta edycja szczycieńskiego mityngu. Pierwszy raz kulomioci rywalizowali na placu Juranda w 2019 roku, a najlepszy okazał się wtedy Michał Haratyk. Później pandemia COVID-19 przerwała organizację kolejnych edycji, aż wreszcie w 2021 roku kulomioci wrócili do Szczytna, a na stadionie Wyższej Szkoły Policji triumfował Konrad Bukowiecki. Z kolei rok później, tym razem na miejskiej plaży, najlepszy był reprezentant Arabii Saudyjskiej Mohamed Dawood Tolo, który wyprzedził Bukowieckiego.

Obrazek w tresci

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5