Funkcjonariusze w ciągu jednego dnia zatrzymali 5 poszukiwanych

2023-09-30 10:12:34(ost. akt: 2023-09-30 10:16:04)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Wystarczył zaledwie jeden dzień, a nawet tylko 6 godzin, aby pięciu poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości odpowiedziało za swoje czyny. Czterech mężczyzn trafiło już do zakładu karnego, jeden został zwolniony po wykonanych czynnościach.
W ciągu zaledwie jednego dnia, a właściwie w ciągu tylko 6 godzin, pięciu poszukiwanych mężczyzn zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy szczycieńskiej komendy. Czterech z nich trafiło już do zakładu karnego, jeden został zwolniony po wykonanych czynnościach.

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, w czwartek (28.09.2023) zatrzymali czterech poszukiwanych mężczyzn. Pierwszy z mężczyzn, 66-letni mieszkaniec Szczytna ma do odbycia karę 90 dni pozbawienia wolności za kradzież energii elektrycznej. Kolejny, 57-letni mieszkaniec gminy Wielbark został zatrzymany na karę pozbawienia wolności w wymiarze 10 miesięcy za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i to w warunkach powrotu do przestępstwa. Za to samo przewinienie, na karę 7 miesięcy pozbawienia wolności zatrzymany został również 42-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Z kolei 31-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty spędzi w zakładzie karnym 60 dni za uchylanie się od wykonywania obowiązku alimentacyjnego.

Tego samego dnia, szczycieńscy kryminalni zatrzymali 38-letniego mieszkańca Szczytna, którego poszukiwała Prokuratura Rejonowa w Szczytnie. Mężczyzna był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz zatrzymania celem wykonania z jego udziałem czynności procesowych. Po wykonaniu czynności, 38-latek został zwolniony.

Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, o zgłoszenie do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie lub dokonanie zgłoszenia pod nr alarmowy 112.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5