Zakończył się remont Środowiskowego Domu Samopomocy w Dźwierzutach

2023-09-24 10:42:18(ost. akt: 2023-09-24 10:48:36)

Autor zdjęcia: GOK w Dźwierzutach

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dźwierzutach zakończył remont, na który otrzymał 1 344 935 zł. Również na jego codzienne funkcjonowanie każdego roku placówka otrzymuje środki z budżetu państwa.
To ważne wydarzenie dla mieszkańców Dźwierzut i okolic, ponieważ remont tego miejsca, który pełni tak istotną rolę społeczną, był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z budżetu państwa. Kwota 1 344 935 złotych to znacząca suma, która przyczyniła się do poprawy warunków życia i pracy uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy.
Obrazek w tresci

Placówka funkcjonuje od 19 października 2018 roku i oferuje wsparcie dla osób z różnymi potrzebami. Środowiskowy Dom Samopomocy w Dźwierzutach to miejsce przeznaczone zarówno dla osób przewlekle psychicznie chorych, jak i tych z niepełnosprawnością intelektualną.
Obrazek w tresci

To miejsce, które stworzone zostało z myślą o zapewnieniu pomocy i wsparcia dla 50 osób na pobyt dzienny. Budynek placówki, w którym przeprowadzono remont, ma 909 m kw. powierzchni całkowitej.
— Mam nadzieję, że pamiątkowy obraz Mikołaja Kopernika, który dziś przywiozłem zawiśnie na jednej ze ścian wyremontowanego domu — powiedział wojewoda Artur Chojecki.
Obrazek w tresci

Wojewoda nie krył swojego zadowolenia z możliwości udzielenia wsparcia finansowego na ten projekt, mając nadzieję, że odnowiony Środowiskowy Dom Samopomocy będzie miejscem, w którym uczestnicy znajdą jak najlepsze warunki do rozwoju i integracji społecznej.
Obrazek w tresci

— Kiedy fundacja Veritas kończyła swoją działalność w Sąpłatach niemal natychmiast podjęłam decyzję o przejęciu Środowiskowy Dom Samopomocy w Dźwierzutach w ręce Gmina Dźwierzuty. Wręcz naturalnym stało się dla mnie przekształcenie budynku po byłej Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dźwierzutach i utworzenie w nim nowej siedziby ŚDS. Dziś zakończyliśmy inwestycje, które przystosowały ten obiekt do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami i wyposażyliśmy go w najnowocześniejszy sprzęt.
Wszystko po to aby naszym podopiecznym żyło się lepiej. Bo najważniejszy jest człowiek! Dziękuję wszystkim zaangażowanym w pozyskanie pieniędzy, prace budowlane oraz całej kadrze ŚDS — napisała na FB Marianna Szydlik Wójt Gminy Dźwierzuty.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5