Port Lotniczy Olsztyn-Mazury: krok milowy w rozwoju sektora cargo. Inauguracja współpracy z Lulu Group International

2023-09-20 18:17:58(ost. akt: 2023-09-20 18:30:45)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Dziś, w środę 20 września br. w terminalu pasażerskim Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach, podpisane zostało Memorandum o partnerstwie i współpracy pomiędzy Warmia i Mazury Sp. z o.o. – operatorem warmińsko-mazurskiego lotniska a Lulu Group International – międzynarodowym konglomeratem z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) prowadzącym sieć hipermarketów i firm zajmujących się sprzedażą detaliczną.
Współpraca między Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (ZEA) trwa już ponad rok i realizowana jest dzięki wsparciu Polskiej Ambasady w Abu Zabi oraz Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji. Wymiana handlowa oraz promocja produktów polskich producentów na międzynarodowym rynku odbywa się w ramach projektu Special Trade Zone, będącego częścią Olsztyn-Mazury Food Cluster – autorskiej inicjatywy zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o.
Obrazek w tresci

Oba projekty mają na celu stworzenie wyjątkowych warunków dla dystrybutorów i eksporterów w branży spożywczej. Przedsiębiorcy, których produkty zostaną wysłane z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w ramach tej współpracy, to znane polskie firmy takie jak Indykpol, Piątnica czy Mlekpol. Wysyłane produkty obejmują owoce, wyroby mięsne, nabiał oraz różnorodne dodatki spożywcze. Łączny wolumen towarów odprawionych i wysłanych z lotniska w Szymanach w ostatnim roku przekracza 200 ton. Dzięki współpracy z Lulu Group, warmińsko-mazurskie lotnisko będzie pełnić rolę huba konsolidacyjno-logistycznego w tej części Europy. Podobne centra istnieją już w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.
Obrazek w tresci

- Specjalizacja naszego regionu w produkcji żywności wysokiej jakości opiera się na silnym tradycyjnym rolnictwie, wspieranym naukowo-badawczym zapleczem. To zbieżne z trendami rynkowymi, gdzie obserwujemy coraz większy popyt na tego rodzaju żywność, w tym produkty ekologiczne. Warmia i Mazury mają dobre warunki do wykorzystania tego trendu. Współpraca Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury z firmą Lulu Group, otwiera naszym producentom drzwi na międzynarodowe rynki, przyspieszając rozwój sektora rolno-spożywczego. To szansa, która przyniesie korzyści lotnisku, przedsiębiorcom oraz całej społeczności regionalnej – podkreśla Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Obrazek w tresci

- Współpraca z Lulu Group International potwierdza rosnące znaczenie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury jako kluczowego punktu w międzynarodowej dystrybucji towarów rolno-spożywczych. Wybór naszego lotniska nie jest przypadkowy - województwo warmińsko-mazurskie to region rolniczy
i w dużym stopniu jest to rolnictwo ekologiczne i bio, Inicjatywy takie jak Special Trade Zone oraz Olsztyn-Mazury Food Cluster powstały z myślą o wykorzystaniu tego potencjału i wspieraniu lokalnych przedsiębiorców w dystrybucji ich produktów drogą lotniczą – mówi Wiktor Wójcik, Prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o.
Obrazek w tresci


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5