Działania prędkość podczas "ROADPOL Safety Days"

2023-09-20 15:27:31(ost. akt: 2023-09-20 15:35:39)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Podczas obchodzonego w dniach 16-22 września 2023 r. Europejskiego Tygodnia Mobilności i Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ROADPOL Safety Days), policjanci w całym kraju włączają się w akcje i podejmują działania, mające poprawić poziom bezpieczeństwa na naszych drogach. Temu też służą zmasowane kontrole prędkości pojazdów. To właśnie nadmierna prędkość pozostaje najczęstszą przyczyną najtragiczniejszych wypadków drogowych.
W środę (20.09.2023) Polska Policja w całym kraju prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Policjant ruchu drogowego stoi przy drodze, w tle jadący samochód. W ramach działań przewidywane są statyczne punkty kontroli prędkości oraz pomiary wykonywane z wykorzystaniem pojazdów Policji wyposażonych w wideorejestratory, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie skupią się w tym dniu na przeciwdziałaniu szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym, w tym kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczjącą dopuszczalną w więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. W takim przypadku policjanci obligatpryjnie zatrzymają prawo jazdy kierującemu na okres 3 miesięcy.
Obrazek w tresci

W działania zaangażowane będą między innymi policyjne zespoły pn. "SPEED". Działania wpisują się w obchodzony w dniach 16-22 września 2023 r., Europejski Tydzień Mobilności, prowadzony pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), pod wymownym hasłem „Żyj i ratuj życie”, koordynowany przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5